Sobiq Moskva “Spartak”ining yarim himoyachisi Yegor Titov bugungi kunda “Zenit” jamoasidagi asosiy muammo motivatsiyaning yo‘qligida deb hisoblaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Sankt-Peterburg jamoasi futbolchilari uchun pul endi asosiy rag‘bat emas, chunki ularning qo‘lga kiritgan unvonlari ularga zerikarli bo‘lib qolgan. Titovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa yana chempionlikni qo‘lga kiritishi mumkin, hatto ularga qo‘shimcha million berilsa ham, lekin ularda pul yetarli va ortiqcha million ularni qiziqtirmaydi.
Eng muhimi sportga bo‘lgan haqiqiy motivatsiya va intilishdir. 2024/2025 yilgi mavsumda “Zenit” yetti yildan keyin birinchi marotaba chempionlik unvonini qo‘lga kiritolmay, bu sharafni “Krasnodar” jamoasiga boy berdi.
Yangi mavsumning birinchi turida Sergey Semak boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida “Rostov”ni qabul qiladi. Uchrashuvning aniq sanasi keyinroq ma’lum qilinadi.
Ushbu holat jamoada motivatsiyani oshirish va yangi yutuqlar sari intilish zaruratini ko‘rsatmoqda. Futbolchilar va mutasaddilar oldida eng katta vazifa – jamoaning ruhini tiklashdir.

Проблема в "Зените": игрокам не хватает спортивной мотивации
Бывший полузащитник московского «Спартака» Егор Титов считает, что главная проблема в команде «Зенит» заключается в отсутствии мотивации. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, для футболистов санкт-петербургской команды деньги больше не являются основной мотивацией, так как завоеванные ими титулы стали для них скучными. По словам Титова, команда может снова завоевать чемпионство, даже если им предложат дополнительные миллионы, но у них достаточно денег, и лишний миллион их не интересует.
Самое важное — это настоящая мотивация и стремление к спорту. В сезоне 2024/2025 «Зенит» не смог завоевать чемпионский титул впервые за семь лет, уступив эту честь команде «Краснодар».
В первом туре нового сезона команда под руководством Сергея Семака примет «Ростов» на своем поле. Точная дата встречи будет объявлена позже.
Эта ситуация показывает необходимость повышения мотивации в команде и стремления к новым достижениям. Главная задача для футболистов и руководителей — восстановить дух команды.