Piterning "Zenit" jamoasi hujumchisi Luis Enrike yaqinlashib kelayotgan Belgradning "Crvena Zvezda" klubiga qarshi o‘yinga jamoaning munosabati haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yin oldidan jamoa o‘yinga juda jiddiy yondashishini ta’kidladi. Enrike so‘zlariga ko‘ra, bu uchrashuv mavsumning birinchi rasmiy o‘yinlariga tayyorgarlik sifatida ko‘riladi.
Ular maydonga katta intilish bilan chiqib, Sochida eng yaxshi o‘yinlarini ko‘rsatmoqchi. "Crvena Zvezda" Serbiya chempioni bo‘lib, o‘tgan mavsum ham chempionlikni qo‘lga kiritgan. Mazkur o‘yinda "Zenit" va "Crvena Zvezda" jamoalari 29 iyun, yakshanba kuni bellashadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 18:55 da boshlanadi va "Fisht" stadionida o‘tkaziladi. Bu o‘yin har ikki jamoa uchun muhim bo‘lib, kelajakdagi rasmiy musobaqalar uchun sinov vazifasini bajaradi.
Luis Enrike jamoaning ruhiy holati va tayyorgarligi yuqori ekanligini ta’kidladi. Shuningdek, u maydonda g‘alaba uchun kurashishni maqsad qilganini bildirdi.

Энрике: Зенит серьезно готовится к Црвена Звезда
Нападающий петербургского "Зенита" Луис Энрике рассказал о настроении команды перед предстоящей игрой против белградского клуба "Црвена Звезда". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда очень серьезно подходит к игре. По словам Энрике, эта встреча рассматривается как подготовка к первым официальным играм сезона.
Они выйдут на поле с большим стремлением и хотят показать свою лучшую игру в Сочи. "Црвена Звезда" является чемпионом Сербии и в прошлом сезоне также завоевала чемпионство. В данном матче "Зенит" и "Црвена Звезда" встретятся 29 июня, в воскресенье.
Встреча начнется в 18:55 по московскому времени и пройдет на стадионе "Фишт". Эта игра важна для обеих команд и будет выполнять роль испытания перед будущими официальными соревнованиями.
Луис Энрике подчеркнул, что моральное состояние и готовность команды на высоком уровне. Также он заявил, что ставит целью бороться за победу на поле.