Vinisius: Real Alonsodan keyin kuchliroq va birlashgan jamoa
Madridning "Real" jamoasi qanot himoyachisi Vinisius Juniyor jamoa o‘yinida Xabi Alonso kelgandan keyin yuzaga kelgan o‘zgarishlar haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik mutaxassis Carlo Anchelottining o‘rnini egalladi va yangi murabbiy rahbarligida "ko‘klar" Klublar jahon chempionatida o‘z guruhida yetakchilikni qo‘lga kiritib, uch o‘yin natijasida yetti ochko jamg‘ardi. Vinisiusning so‘zlariga ko‘ra, Xabi Alonso jamoaga doimiy ravishda qanday o‘ynash kerakligini tushuntirib, himoyachilarga bosim o‘tkazishning ahamiyatini ta’kidlaydi.
Oxirgi ikki hafta ichida jamoa yanada ixchamroq va aniqroq o‘ynashga o‘rgandi. Bu haqida u "Red Bull Zalsburg" ustidan 3:0 hisobida qozonilgan g‘alabadan keyingi intervyusida ma’lum qildi.
Endilikda Madrid jamoasi Klublar jahon chempionatining 1/8 final bosqichida "Yuventus" bilan to‘qnash keladi. Ushbu o‘yinda g‘alaba qozonish jamoa uchun muhim vazifa hisoblanadi va Vinisius va uning jamoadoshlari oldinga intilishda davom etmoqdalar.
Xabi Alonso rahbarligida "Real" o‘yini yanada jadal va samarali bo‘lmoqda. Jamoa birlashib, katta muvaffaqiyatlarga erishishga harakat qilmoqda.

Винисиус: Реал после Алонсо — более сильная и объединенная команда
Защитник мадридского "Реала" Винисиус Жуниор рассказал о изменениях в команде после прихода Хаби Алонсо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский специалист занял место Карло Анчелотти и под его руководством "синие" заняли первое место в своей группе на клубном чемпионате мира, набрав семь очков за три игры. По словам Винисиуса, Хаби Алонсо постоянно объясняет команде, как нужно играть, подчеркивая важность давления на защитников.
За последние две недели команда научилась играть более компактно и точно. Об этом он сообщил в интервью после победы над "Ред Булл Зальцбург" со счетом 3:0.
Теперь мадридская команда встретится с "Ювентусом" в 1/8 финала клубного чемпионата мира. Победа в этом матче является важной задачей для команды, и Винисиус и его товарищи по команде продолжают стремиться вперед.
Под руководством Хаби Алонсо игра "Реала" становится более динамичной и эффективной. Команда объединяется и стремится к большим успехам.