Edoardo Bove yurak to‘xtashi ortidan maydonga qaytadi
«Roma» klubi yarim himoyachisi Edoardo Bove, oldin yurak to‘xtashi bilan yuzaga kelgan jiddiy muammoga qaramay, keyingi mavsumda faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sky Sport Italia manbasining xabar berishicha, tibbiy ko‘riklar natijalari futbolchining to‘liq tiklanganini tasdiqladi va u mashg‘ulotlarga qaytishga tayyor. 23 yoshli futbolchining sog‘ligi barqaror bo‘lib, 2025/26 mavsumining boshida maydonga qaytishi kutilmoqda. Ushbu holat 2024 yil 1 dekabrda Italiya Seriya A chempionatining o‘yinida yuz berdi.
Bove «Fiorentina» safida ijarada o‘ynayotgan paytida birdan hushidan ketdi. Keyinchalik yurak to‘xtashi sodir bo‘lgani aniqlangan.
Shifokorlarning tezkor aralashuvi uning hayotini saqlab qoldi. Shundan so‘ng unga teri ostiga kardioverser-defibrillyator o‘rnatildi. Bove bilan «Roma» o‘rtasidagi shartnoma 2028 yil yozigacha mo‘ljallangan.
Uning «Fiorentina»dagi ijara muddati esa 2025 yil 30 iyunga qadar davom etadi. Shu tariqa, futbolchining sog‘ligi va jismoniy holati barqaror hisoblanib, yaqin kelajakda maydonga qaytishi klub va muxlislar uchun yaxshi yangilik bo‘ldi.

Эдоардо Бове вернется на поле после остановки сердца
Полузащитник клуба «Рома» Эдоардо Бове, несмотря на серьезную проблему, возникшую ранее из-за остановки сердца, может продолжить свою карьеру в следующем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника Sky Sport Italia, результаты медицинских обследований подтвердили, что футболист полностью восстановился и готов вернуться к тренировкам. Ожидается, что 23-летний футболист вернется на поле в начале сезона 2025/26. Этот инцидент произошел 1 декабря 2024 года во время матча чемпионата Италии Серии А.
Бове потерял сознание, когда играл в аренде за «Фиорентину». Позже было установлено, что произошла остановка сердца.
Скорая медицинская помощь спасла его жизнь. После этого ему был установлен кардиовертер-дефибриллятор под кожу. Контракт Бове с «Ромой» рассчитан до лета 2028 года.
Его аренда в «Фиорентине» продлится до 30 июня 2025 года. Таким образом, стабильное состояние здоровья и физическая форма футболиста стали хорошей новостью для клуба и болельщиков, так как он может вернуться на поле в ближайшем будущем.