Agent Vladimir Kuzmichev, Rossiya terma jamoasi va Moskva "Lokomotiv"ining yarim himoyachisi Aleksey Batrakov bilan hamkorlik qiluvchi shaxs, futbolchining Evropaga ko‘chib o‘tish ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, Aleksey bilan ko‘plab klub vakillari qiziqish bildirgan, asosan Yevropa oraliqchilari murojaat qilgan, ular turli klublarni taqdim etadi. Ammo hozircha aniq takliflar kelib tushmagan.
2024/2025 mavsumida Rossiya yarim himoyachisi "Temiryo‘lchilar" jamoasi safida 37 ta o‘yin o‘tkazgan. Batrakov 15 ta gol urib, 10 ta golga uzatma qilgan.
Uning "Loko" klubi bilan shartnomasi 2029 yil yozigacha mo‘ljallangan. Futbolchining bozor qiymati 12 million yevroga teng.
Bu ma’lumotlar agent tomonidan "Sport-Express" gazetasiga yetkazilgan. Hozircha futbolchining transferi borasida aniq qaror yo‘q, ammo u Yevropa jamoalari tomonidan kuzatib borilmoqda.

Батыркову из Европы конкретные предложения не поступали – Кузьмичёв
Агент Владимир Кузьмичев, сотрудничающий с полузащитником сборной России и московского "Локомотива" Алексеем Батраковым, высказал мнение о вероятности перехода футболиста в Европу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, многие представители клубов проявили интерес к Алексею, в основном обращались европейские посредники, которые представляют различные клубы. Однако пока конкретных предложений не поступало.
В сезоне 2024/2025 года российский полузащитник провел 37 матчей в составе команды "Железнодорожники". Батраков забил 15 голов и сделал 10 голевых передач.
Его контракт с клубом "Локо" рассчитан до лета 2029 года. Рыночная стоимость футболиста составляет 12 миллионов евро.
Эта информация была передана агентом в газету "Спорт-Экспресс". На данный момент нет конкретного решения по трансферу футболиста, однако он находится под наблюдением европейских команд.
Несмотря на свой возраст, Батраков активно выступает в качестве одного из ключевых игроков команды и оценивается как перспективный кандидат на будущее.