Titon: Ugalde yaxshi taklif bo‘lsa, sotilishi mumkin
Rossiya terma jamoasi va Moskva «Spartak»ining sobiq futbolchisi Yegor Titov «xalq jamoasi» hujumchisi Manfred Ugalde kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ugalde jamoada doimiy ravishda gol ura oladigan o‘yinchi ekanligini ta’kidlab, uning holati diqqat markazida ekanini aytdi. Titovning so‘zlariga ko‘ra, agar futbolchiga munosib pul taklifi bo‘lsa, uni sotish ma’quldir.
Manfred Ugalde «qizil-oq» jamoa bilan 2028-yil o‘rtalarigacha shartnoma asosida bog‘langan. Uning transfer qiymati taxminan 15 million yevro atrofida baholanmoqda.
O‘tgan mavsumda 23 yoshli hujumchi Rossiya chempionatida eng ko‘p gol urgan futbolchi bo‘ldi. U 29 ta o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol muallifi bo‘ldi.
Bu natija jamoaning hujum chizig‘ida katta ahamiyatga ega ekanligini ko‘rsatadi va kelajakda ham uning faoliyati e’tibordan chetda qolmasligi mumkinligini anglatadi. Ugaldening yuqori natijalari klublar va terma jamoa uchun katta foyda keltirmoqda.
Shu bois, uning kelajagi haqida qarorlar jamoa va futbolchining manfaatlarini hisobga olgan holda qabul qilinadi.

Титон: Угальде, если будет хорошее предложение, может быть продан
Бывший футболист сборной России и московского «Спартака» Егор Титов высказался о будущем нападающего «народной команды» Манфреда Угальде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что Угальде является игроком, который может регулярно забивать голы, и его ситуация находится в центре внимания. По словам Титова, если футболисту поступит достойное денежное предложение, его целесообразно продать.
Манфред Угальде связан с «красно-белыми» контрактом до середины 2028 года. Его трансферная стоимость оценивается примерно в 15 миллионов евро.
В прошлом сезоне 23-летний нападающий стал самым результативным футболистом в российском чемпионате. Он вышел на поле в 29 матчах и стал автором 17 голов.
Этот результат свидетельствует о его значимости в атакующей линии команды и может означать, что его деятельность в будущем не останется без внимания. Высокие результаты Угальде приносят большую пользу клубам и сборной.