Frenski de Yongning "Barselona" bilan amaldagi shartnomasi yana bir mavsumga mo‘ljallangan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Niderlandiya terma jamoasi bosh murabbiyi Ronald Kuman futbolchining kelajagi haqida fikr bildirdi. Kumanning so‘zlariga ko‘ra, de Yong "Barselonada" qolishni istaydi va klubda juda baxtli ekanligini bir necha bor aytgan. U hech qanday muammo ko‘rmayapti. Frenski de Yong 2019-yil yozidan boshlab "Barselona" safida o‘ynaydi.
U "Ayaks" klubidan kelib qo‘shilgan. Oradan o‘tgan vaqt davomida yarim himoyachi "ko‘k-binafsha" jamoa safida 259 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 19 ta gol urdi va 23 ta golga uzatma berdi.
Transfermarkt portali de Yongning qiymatini 45 million yevroga baholaydi. Bu futbolchi jamoa uchun muhim o‘yinchi sanaladi va uning kelajagi haqida ko‘plab taxminlar mavjud.

Де Йонг хочет остаться в «Барселоне» – Кумана
Контракт Френки де Йонга с «Барселоной» рассчитан еще на один сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер сборной Нидерландов Роналд Куман высказался о будущем футболиста. По словам Кумана, де Йонг хочет остаться в «Барселоне» и не раз говорил, что очень счастлив в клубе. Он не видит никаких проблем. Френки де Йонг играет за «Барселону» с лета 2019 года.
Он пришел из клуба «Аякс». За это время полузащитник провел 259 официальных матчей за «сине-фиолетовых», забил 19 голов и отдал 23 голевые передачи.
Портал Transfermarkt оценивает де Йонга в 45 миллионов евро. Этот футболист считается важным игроком для команды, и существует множество предположений о его будущем.