Martinesning kelajagi: Aston Villa sotuvga qo‘yildi
Argentina terma jamoasi darvozaboni Emiliano Martinesning kelajagi «Aston Villa» klubida noaniq bo‘lib qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Daily Mail nashrining xabar berishicha, 32 yoshli darvozabon yozgi transfer oynasida klubini o‘zgartirishni rejalashtirmoqda. Birminghamliklar jamoasi rahbariyati uning sotilishiga oid takliflarni ko‘rib chiqishga tayyor, biroq muhim masala xaridor topishdir, u esa adolatli narx to‘lashga rozi bo‘lishi kerak.
Potensial variantlar orasida Madridning «Atletiko» klubi ham bor, lekin ispan klubi Martinesga qiziqishi Sloveniyalik darvozabon Yan Oblakning kelajagiga bog‘liq. Oblak jamoada qolishini davom ettirsa, «atletikolar» Martines bilan muzokaralarni tezlashtirmaydi. Shuningdek, Saudiya Arabistoni klublari ham holatni kuzatmoqda, ammo Martines hozircha Yaqin Sharqqa ko‘chishga shoshilmayapti.
U uchun asosiy maqsad 2026 yilgi Jahon chempionati oldidan Argentina terma jamoasida asosiy o‘rinini saqlab qolishdir. Buning uchun esa kuchli Yevropa ligalarida o‘ynash zarur.
Realistik variantlar sifatida «Chelsi» va «Manchester Yunayted» klublari ko‘rilmoqda, ular yuqori darajadagi darvozabonga ehtiyoj sezmoqda. Biroq bu transferning amalga oshishi ham narx masalasiga bog‘liq bo‘lib qolmoqda, chunki yuqori narx bitimni qiyinlashtirishi mumkin.
Martinesning kelajagi haqida yakuniy qarorlar hali qabul qilinmagan va vaziyat diqqat bilan kuzatilmoqda.

Будущее Мартинеса: Астон Вилла выставлена на продажу
Будущее вратаря сборной Аргентины Эмилиано Мартинеса в клубе «Астон Вилла» остается неопределенным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Daily Mail, 32-летний вратарь планирует сменить клуб в летнее трансферное окно. Руководство команды из Бирмингема готово рассмотреть предложения о его продаже, однако важным вопросом остается поиск покупателя, который должен быть готов заплатить справедливую цену.
Среди потенциальных вариантов есть и мадридский «Атлетико», но интерес испанского клуба к Мартинесу зависит от будущего словенского вратаря Яна Облака. Если Облак останется в команде, «атлеты» не будут спешить с переговорами с Мартинесом. Также клубы Саудовской Аравии следят за ситуацией, однако Мартинес пока не спешит переезжать на Ближний Восток.
Для него главной целью является сохранение основного места в сборной Аргентины перед чемпионатом мира 2026 года. Для этого необходимо играть в сильных европейских лигах.
В качестве реалистичных вариантов рассматриваются клубы «Челси» и «Манчестер Юнайтед», которые нуждаются в высококлассном вратаре. Однако осуществление этого трансфера также зависит от ценового вопроса, так как высокая цена может усложнить сделку.