Benfika va Chelsi o‘rtasida ochiq o‘yin kutilmoqda
2025 yilgi klublar o‘rtasidagi jahon chempionatining 1/8 final bosqichida Lissabonning "Benfika" klubi bilan Londonning "Chelsi" jamoasi to‘qnash keladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskvaning "Spartak" klubida o‘ynagan sobiq futbolchi Yegor Titov ushbu o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, "Benfika" jamoasi himoyaga yopinishni yoqtirmaydi va hujumga intiladi. "Chelsi" esa yosh va ambitsiyaga to‘la jamoa bo‘lib, ular ham o‘yin davomida to‘xtab qolmaydilar.
Shu sababli Titov uchrashuvda jami gollar soni uchtadan ko‘p bo‘lishini taxmin qilmoqda. "Benfika" va "Chelsi" o‘rtasidagi uchrashuv 28 iyun, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. O‘yinning boshlanishi Moskva vaqti bilan 23:00 da rejalashtirilgan.
Ushbu o‘yinning onlayn matnli translyatsiyasi Liveresult.ru sayti sahifalarida mavjud bo‘ladi. Bu uchrashuv futbol ishqibozlari uchun qiziqarli va kuchli raqobatga to‘la bo‘lishi kutilmoqda.

Ожидается открытая игра между Бенфикой и Челси
В 1/8 финала чемпионата мира среди клубов 2025 года встретятся клуб "Бенфика" из Лиссабона и команда "Челси" из Лондона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший футболист московского "Спартака" Егор Титов высказал свои мысли о предстоящей игре. По его словам, команда "Бенфика" не любит закрываться в обороне и стремится в атаку. "Челси" же является молодой и амбициозной командой, которая также не будет останавливаться в ходе игры.
По этой причине Титов предполагает, что общее количество голов в матче превысит три. Встреча между "Бенфикой" и "Челси" состоится 28 июня, в субботу. Начало игры запланировано на 23:00 по московскому времени.
Онлайн текстовая трансляция этого матча будет доступна на страницах сайта Liveresult.ru. Ожидается, что эта встреча будет интересной и полной сильной конкуренции для футбольных болельщиков.