Sferiko Sports agentligi CSKA jamoasining himoyachisi Vilyan Rosha haqida kelajakdagi rejalari bo‘yicha ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, o‘tgan qishda Italiya klubi Verona Roshani ijaraga olishni va keyinchalik sotib olish huquqiga ega bo‘lishni xohlagan, biroq CSKA rahbariyati bunday taklifni rad etgan. Agentlik manbasining ta’kidlashicha, ehtimol Vilyan Rosha kelgusi mavsumda ham CSKA safida qoladi.
Vilyan Rosha 2022 yildan beri CSKA jamoasida o‘ynamoqda. O‘tgan mavsumda u barcha musobaqalarni hisobga olganda 35 o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va to‘rtta golli pas berdi.
Braziliyalik futbolchining amaldagi shartnomasi 2027 yilga qadar mo‘ljallangan. Transfermarkt mutaxassislari uning bozor qiymatini oltita million yevro deb baholamoqda.
Shu bilan birga, Rosha jamoaning himoyasida muhim o‘rin tutib, o‘yinda barqarorlik va tajriba olib kelmoqda. Uning kelajakdagi faoliyati va jamoada qolishi haqida yakuniy qaror yaqin vaqt ichida aniq bo‘lishi kutilmoqda.

Виллиан Роша остается в ЦСКА на следующий сезон
Агентство Sferiko Sports предоставило информацию о будущем защитника ЦСКА Виллиана Роши. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, прошлой зимой итальянский клуб Верона хотел арендовать Рошу с правом последующего выкупа, однако руководство ЦСКА отклонило такое предложение. По словам источника агентства, вероятно, Виллиан Роша останется в составе ЦСКА и в следующем сезоне.
Виллиан Роша играет за ЦСКА с 2022 года. В прошлом сезоне он провел 35 матчей во всех турнирах, забил один гол и отдал четыре голевые передачи.
Контракт бразильского футболиста действителен до 2027 года. Специалисты Transfermarkt оценивают его рыночную стоимость в шесть миллионов евро.
При этом Роша занимает важное место в защите команды, принося стабильность и опыт в игру. Окончательное решение о его будущем и пребывании в команде ожидается в ближайшее время.