Maskerano: Messi sog‘lig‘iga qaramay ajoyib o‘yin ko‘rsatdi
«Inter Mayami» bosh murabbiyi Xavyer Maskerano Lyionel Messining o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jahon klublar chempionati guruh bosqichining so‘nggi turida «Palmeyras»ga qarshi o‘yinda (2:2) 38 yoshli hujumchi sog‘lig‘idagi muammolarga qaramay, boshidan oxirigacha maydonda bo‘ldi. «Qaldirg‘ochlar» g‘alabani saqlab qololmadi va braziliyaliklarga guruhda birinchi o‘rinni boy berdi, ammo o‘yinchilari pley-offga chiqishdi. Maskerano matbuot anjumanida shunday dedi: «Palmeyrasga qarshi o‘yinda Messi to‘liq tayyor bo‘lmagan, lekin bu unga 95 daqiqalik ajoyib o‘yinni amalga oshirishga to‘sqinlik qilmadi.
U kurashdi, o‘yinning ritmini belgiladi, jamoani boshqardi. Televideniye efirida bunday kichik tafsilotlarni ko‘rmaysiz, lekin ular juda muhimdir.» 1/8 finalda «Inter Mayami» «PSJ»ga qarshi o‘ynaydi.
Uchrashuv yakshanba kuni Moskva vaqti bilan soat 19:00da bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yin jamoalar uchun muhim sinov bo‘ladi va muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Маскерано: Месси, несмотря на здоровье, показал великолепную игру
Главный тренер «Интер Майами» Хавьер Маскерано высказался о игре Лионеля Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнем туре группового этапа чемпионата мира клубов в матче против «Палмейраса» (2:2) 38-летний нападающий, несмотря на проблемы со здоровьем, был на поле от начала до конца. «Стрекозы» не смогли удержать победу и уступили бразильцам первое место в группе, однако их игроки вышли в плей-офф. Маскерано на пресс-конференции сказал: «В матче против Палмейраса Месси был не полностью готов, но это не помешало ему провести великолепную игру на протяжении 95 минут.
Он боролся, задавал ритм игре, управлял командой. В телевизионном эфире такие мелкие детали не увидишь, но они очень важны.» В 1/8 финала «Интер Майами» сыграет с «ПСЖ».
Матч состоится в воскресенье в 19:00 по московскому времени. Эта игра станет важным испытанием для команд и вызывает большой интерес у болельщиков.