Aлександров: Spartak Dinamo uchun asosiy raqibdir
Poytaxtning «Dinamo» jamoasi yarim himoyachisi Dmitriy Aleksandrov Moskva shahrining boshqa klubi «Spartak» bilan kechadigan o‘yinlarning ahamiyati haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, eng asosiy raqib – aynan «Spartak». Bu ikki klub o‘rtasidagi raqobat uzoq yillardan beri an’anaviy tus olgan.
«Spartak»ga qarshi o‘yinlarda alohida kayfiyat va jiddiy yondashuv bo‘ladi. Dmitriy Aleksandrov so‘zlariga ko‘ra, raqibning ranglari ham jamoa uchun muhim ahamiyatga ega emas, chunki bu o‘yinlar uchun faqat g‘alaba muhim hisoblanadi. O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida «Dinamo» jamoasi 56 ochko jamg‘argan va musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egallagan.
Valeriy Karpinning boshchiligidagi jamoa ketma-ket raqobatda yaxshi natijalar ko‘rsatib kelmoqda. «Spartak» esa 57 ochko yig‘ib, to‘rtinchi o‘rinni band qilgan.
Bu ikki jamoa o‘rtasidagi farq atigi bitta ochkoga teng bo‘lib, uchrashuvlarning qanchalik muhimligini ko‘rsatadi. Shu sababli «Dinamo» futbolchilari «Spartak» bilan uchrashuvlarga alohida tayyorgarlik ko‘radi va maydonda maksimal darajada harakat qiladi.

Александров: Спартак является основным соперником Динамо
Полузащитник московской команды «Динамо» Дмитрий Александров рассказал о значении матчей с другим клубом столицы «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, основным соперником является именно «Спартак». Соперничество между этими двумя клубами имеет традиционный характер на протяжении многих лет.
В матчах против «Спартака» всегда особое настроение и серьезный подход. По словам Дмитрия Александрова, цвета соперника также не имеют большого значения для команды, так как в этих играх важна только победа. В прошлом сезоне команда «Динамо» набрала 56 очков в Российской Премьер-лиге и заняла пятое место в турнирной таблице.
Команда под руководством Валерия Карпина показывает хорошие результаты в последовательных соревнованиях. «Спартак» же набрал 57 очков и занял четвертое место.
Разница между этими двумя командами составляет всего одно очко, что подчеркивает важность встреч. Поэтому футболисты «Динамо» готовятся к матчам со «Спартаком» особенно тщательно и стараются проявить максимальные усилия на поле.