Safonov PSG mashg‘ulotini o‘yin oldidan namoyish qildi
Rossiyalik darvozabon Matvey Safonov "PSJ" klubining mashg‘ulotidan video joyladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu videoda fransuz klubining Jahon klub chempionati play-off bosqichiga tayyorgarligi aks etgan. Safonov videoga "Ishni davom ettiryapmiz va play-offga tayyorlanyapmiz" deb izoh qoldirdi. 1/8 finalda "PSJ" Amerika klubi "Inter Mayami"ga qarshi o‘ynaydi.
"Inter Mayami" tarkibida mashhur futbolchi Lionel Messi bor. Uchrashuv 29 iyun kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 19:00 da boshlanadi.
Hozirgacha Safonov turnirda maydonga tushmadi. "PSJ" guruh bosqichini birinchi o‘rinda yakunlab, keyingi bosqichga chiqdi. Shu vaqtgacha turnirning birinchi chorak final ishtirokchilari aniqlanib bo‘ldi.
"Palmeiras" "Botafogo"ni mag‘lub etdi, "Chelsi" esa "Benfika"dan ustun keldi. Endi bu jamoalar chorak finalda o‘zaro kuch sinashadi.

Сафонов продемонстрировал тренировку ПСЖ перед игрой
Российский вратарь Матвей Сафонов разместил видео с тренировки клуба "ПСЖ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом видео отражена подготовка французского клуба к плей-офф чемпионата мира клубов. Сафонов оставил комментарий под видео: "Продолжаем работать и готовимся к плей-офф". В 1/8 финала "ПСЖ" сыграет против американского клуба "Интер Майами".
В составе "Интер Майами" есть знаменитый футболист Лионель Месси. Матч состоится 29 июня и начнется в 19:00 по московскому времени.
На данный момент Сафонов не выходил на поле в турнире. "ПСЖ" завершил групповой этап на первом месте и вышел в следующий раунд. К этому времени определены участники первого четвертьфинала турнира.
"Палмейрас" одержал победу над "Ботафого", а "Челси" оказался сильнее "Бенфики". Теперь эти команды встретятся в четвертьфинале.