Liverpool va Arsenal A. Lukmanni sotib olishga intilmoqda
Bu haqda Football-Italia muxbirlari xabar bermoqda. Manbalarning ma’lumotiga ko‘ra, nigeriyalik hujumchini sotib olishga “Liverpul” va Londonning “Arsenal” klublari qiziqish bildirmoqda. Bergamodagi klub esa 27 yoshli futbolchidan 45-50 million yevro miqdorida mablag‘ olishni rejalashtirmoqda. O‘tgan mavsumda Italiya Seriya A chempionatida Lukman 31 ta o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urdi va 5 ta golli uzatmani amalga oshirdi.
Hozirgi shartnomasi 2027 yil yozigacha amal qiladi. Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoa uchun muhim o‘yinchi ekanligini tasdiqlaydi va transfer bo‘yicha muzokaralar qizg‘in davom etmoqda.

Ливерпуль и Арсенал стремятся приобрести А. Лукмана
Нападающий "Аталанты" Адемола Лукман может продолжить свою карьеру в одном из топ-клубов Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают корреспонденты Football-Italia. По данным источников, "Ливерпуль" и лондонский "Арсенал" проявляют интерес к покупке нигерийского нападающего. Клуб из Бергамо планирует получить за 27-летнего футболиста сумму в размере 45-50 миллионов евро. В прошлом сезоне в чемпионате Италии Серии А Лукман провел 31 матч, забил 15 голов и сделал 5 голевых передач.
Его текущий контракт действует до лета 2027 года. Эти показатели подтверждают, что он является важным игроком для своей команды, и переговоры по трансферу активно продолжаются.