Di Mariya “Benfika”dan ketganidan so‘ng yig‘ladi
Argentina yarim himoyachisi, Lissabonning "Benfika" klubidan Anxel Di Mariya, Jahon klub chempionatidan chiqib qolganidan keyin ko‘z yoshlarini to‘xtata olmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 1/8 final o‘yinida Londondagi "Chelsi"ga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvdagi oxirgi shvilchadan keyin his-tuyg‘ularini nazorat qila olmadi. O‘yinning asosiy vaqtida "Benfika" 0:1 hisobida ortda edi, ammo Di Mariyaning goliga ko‘ra, o‘yin qo‘shimcha vaqtga cho‘zildi.
Qo‘shimcha vaqtda portugalliklar raqibga uch marta gol o‘tkazib yuborib, 1:4 hisobida mag‘lub bo‘lishdi. Bu uchrashuv Anxel Di Mariya uchun "Benfika" tarkibidagi so‘nggi o‘yindi.
Keyingi bosqichda, ya’ni chorak finalda "Chelsi" Braziliyaning "Palmeiras" jamoasi bilan bahs olib boradi. Ushbu voqea futbol ixlosmandlari orasida katta ta’sir qoldirdi va Anxelning jamoasi uchun murakkab kechgan musobaqa yakunlandi.

Ди Мария заплакал после ухода из "Бенфики"
Аргентинский полузащитник Анхель Ди Мария, покинувший клуб «Бенфика» из Лиссабона, не смог сдержать слезы после вылета из клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он не смог контролировать свои эмоции после финального свистка в матче 1/8 финала против лондонского «Челси». В основное время «Бенфика» уступала со счетом 0:1, но благодаря голу Ди Марии игра была продлена в дополнительное время.
В дополнительное время португальцы пропустили три гола от соперника и проиграли со счетом 1:4. Этот матч стал последним для Анхеля Ди Марии в составе «Бенфики».
На следующем этапе, то есть в четвертьфинале, «Челси» встретится с бразильским клубом «Палмейрас». Это событие произвело большое впечатление на футбольных болельщиков, и для команды Анхеля соревнование завершилось сложно.