Bitetllo Karpin kelishini ijobiy baholadi
Braziliyalik legioner, Dinamo jamoasi futbolchisi Bitello Moskva jamoasiga 56 yoshli rossiyalik mutaxassis Valeriy Karpinning kelishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bitello Karpinning tayinlanishidan juda mamnunligini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Karpin juda yaxshi murabbiy bo‘lib, jamoa bu qarordan xursand.
Karpin Rossiya Premer-ligasini yaxshi tushunadigan murabbiy hisoblanadi va u jamoaga chempionlikni qo‘lga kiritishda yordam beradi. Bu fikrlarni Sport-Express nashri uzatmoqda. Eslatib o‘tamiz, Valeriy Karpinning Dinamoga tayinlangani iyun o‘rtalarida e’lon qilingan edi.
U uch yillik mehnat shartnomasiga imzo chekdi. O‘tgan mavsumda esa Dinamo jamoasi Rossiya chempionatining turnir jadvalida beshinchi o‘rinni egallagan edi. Jamoa va murabbiy o‘rtasidagi yangi hamkorlik yuqori natijalar olib kelishiga ishonch bildirilyapti.
Karpinning tajribasi va strategik qarorlari jamoani yangi marralarga olib chiqishi kutilmoqda. Shuningdek, futbolchilar uning rahbarligida o‘z o‘yinlarini yaxshilashga umid qilishmoqda.

Битетло Карпина приезд оценил положительно
Бразильский легионер, игрок команды Динамо Бителло высказал мнение о приходе 56-летнего российского специалиста Валерия Карпина в московскую команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бителло отметил, что очень рад назначению Карпина. По его словам, Карпин является очень хорошим тренером, и команда довольна этим решением.
Карпин считается тренером, который хорошо понимает Российскую Премьер-Лигу, и он поможет команде завоевать чемпионство. Эти мысли передает издание Спорт-Экспресс.
Напомним, что назначение Валерия Карпина в Динамо было объявлено в середине июня.
Он подписал трехлетний трудовой контракт. В прошлом сезоне команда Динамо заняла пятое место в турнирной таблице чемпионата России.
Новая сотрудничество между командой и тренером вызывает уверенность в высоких результатах.
Ожидается, что опыт и стратегические решения Карпина выведут команду на новые высоты. Также футболисты надеются улучшить свою игру под его руководством.