Myunxenning “Bavariya” jamoasi klub jahon chempionati 1/8 final bosqichi doirasida “Flamengo” jamoasiga qarshi o‘yin uchun belgilangan vaqtda safarga chiqishga ulgurmagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ijtimoiy tarmoqlarda ishonchli manba Maksimilian Koh ma’lum qildi. Jurnalistning xabar berishicha, nemis jamoasining uchishi bo‘ron xavfi sabab kechiktirilgan. O‘yin Mayami shahridagi stadionda bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan, ammo “Bavariya” futbolchilari hozirda Orlandoda joylashgan. Bugun, 29 iyun kuni, “Bavariya” va “Flamengo” o‘rtasidagi o‘yinda maydonga chiqishlari kutilmoqda.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 23:00 da boshlanadi. Ushbu o‘yinning matnli onlayn translyatsiyasi Liveresult.ru saytida mavjud bo‘ladi. Shuni ta’kidlash kerakki, havo sharoitining yomonlashuvi sabab safar jadvali o‘zgartirilgan.
Jamoa a’zolari hozircha ortiqcha xavfsizlik choralarini ko‘rish va havo sharoitini kuzatib borishmoqda. “Bavariya” rahbariyati va murabbiylar shtabi o‘yinga tayyorgarlikni davom ettirmoqda, futbolchilarning holati nazorat qilinmoqda. Bu o‘yinda g‘alaba qozonish jamoa uchun muhimdir, chunki u klub jahon chempionatida keyingi bosqichga yo‘l olish imkonini beradi.
Tashkilotchilar va muxlislar o‘rtasida bu o‘yinga katta qiziqish borligi aytilmoqda. Shuningdek, barcha taraflar xavfsizlik va sog‘liqni saqlash qoidalariga rioya qilishni talab qilmoqda.

Команда Бавария не может вылететь из-за погоды
Команда “Бавария” из Мюнхена не успела вылететь на матч против команды “Фламенго” в рамках 1/8 финала клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом в социальных сетях сообщил надежный источник Максимилиан Кох. По словам журналиста, вылет немецкой команды был задержан из-за угрозы шторма. Игра запланирована на стадионе в Майами, однако футболисты “Баварии” в настоящее время находятся в Орландо. Сегодня, 29 июня, ожидается, что “Бавария” выйдет на поле в матче против “Фламенго”.
Встреча начнется в 23:00 по московскому времени. Текстовая онлайн-трансляция этого матча будет доступна на сайте Liveresult.ru. Стоит отметить, что расписание поездки было изменено из-за ухудшения погодных условий.
Члены команды в настоящее время принимают дополнительные меры безопасности и следят за погодными условиями. Руководство “Баварии” и тренерский штаб продолжают подготовку к игре, состояние футболистов контролируется. Победа в этом матче важна для команды, так как она даст возможность пройти в следующий этап клубного чемпионата мира.
Сообщается, что между организаторами и болельщиками существует большой интерес к этому матчу. Также все стороны требуют соблюдения правил безопасности и охраны здоровья.