Mostovoy klublar chempionatidan qiziqmay qoldi
Ispaniyaning "Selta" klubi, Moskvaning "Spartak" jamoasi va Rossiya terma jamoasining sobiq yarim himoyachisi Aleksandr Mostovoy klub jahon chempionati – 2025 haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu musobaqa yozda AQShda o‘tkazilmoqda. Mostovoy dastlab bir-ikki kun o‘yinni tomosha qilgan, ammo keyin qiziqmasdan ko‘zdan kechirishni to‘xtatganini aytdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Yevropa futboli ayni damda mavsumga tayyorgarlik ko‘rayotgan paytda, bu musobaqada o‘yin sifati past va jiddiylik yetishmayapti. Shu bois, u bunday turnirning nima uchun kerakligini tushunmaydi.
Ma’lumot uchun, yaqinda klub jahon chempionatida 1/8 final o‘yinlari boshlandi. Unda "Palmeiras" "Botafogo"ni, "Chelsi" esa "Benfika"ni mag‘lub etdi.
Musobaqa 13 iyulgacha davom etadi. Umuman olganda, klub jahon chempionati futbol olamida mavsumdan tashqari o‘tkaziladigan qo‘shimcha turnir sifatida qaralmoqda va professional darajada yuqori baholanmayapti.

Мостовой остался равнодушным к чемпионату клубов
Испанский клуб "Сельта", бывший полузащитник московского "Спартака" и сборной России Александр Мостовой высказал свое мнение о клубном чемпионате мира – 2025. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Данный турнир пройдет летом в США. Мостовой сначала смотрел игры один-два дня, но затем сказал, что перестал следить за ними из-за отсутствия интереса.
По его словам, в то время как европейский футбол готовится к новому сезону, качество игры на этом турнире низкое, и не хватает серьезности. Поэтому он не понимает, зачем нужен такой турнир.
Для справки, недавно начались матчи 1/8 финала клубного чемпионата мира. В них "Палмейрас" одержал победу над "Ботафого", а "Челси" – над "Бенфикой".
Турнир продлится до 13 июля. В целом, клубный чемпионат мира рассматривается как дополнительный турнир, проводимый вне сезона, и не получает высокой оценки на профессиональном уровне.