Batrakov «Lokomotiv» uchun eng yaxshi yosh futbolchi
Lokomotiv jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Aleksey Batrakov o'tgan mavsumning eng yaxshi futbolchisi deb topildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqida Rossiya futbol ittifoqining matbuot xizmati ma’lumot berdi. O‘tgan mavsumda 20 yoshli Batrakov Rossiya Premer-ligasida va Kubok o‘yinlarida jami 37 ta uchrashuvda maydonga tushdi. U 15 bor raqiblar darvozasini aniq nishonga oldi hamda 10 ta samarali uzatma amalga oshirdi.
Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga katta hissa qo‘shganini tasdiqlaydi. Batrakovning Lokomotiv bilan amaldagi shartnomasi 2029 yil yozigacha mo‘ljallangan. Transfermarkt portali mutaxassislari uning bozor qiymatini 12 million yevroga baholashgan.
Bu futbolchining professional darajadagi salohiyati va joriy natijalariga asoslangan bahodir. Shuningdek, 2024/25 yilgi Rossiya chempionatining yakuniga ko‘ra, Lokomotiv jamoasi turnir jadvalida oltinchi o‘rinni egalladi. Jamoa keyingi mavsumlarda yanada yuqori natijalarga erishish uchun harakat qilmoqda.
Aleksey Batrakov kabi yosh va iste’dodli futbolchilar jamoaning kelajagi uchun muhim resurs hisoblanadi.

Батраков лучший молодой футболист для «Локомотива»
Нападающий полузащитник команды Локомотив Алексей Батраков был признан лучшим футболистом прошедшего сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию предоставила пресс-служба Российского футбольного союза. В прошедшем сезоне 20-летний Батраков вышел на поле в 37 матчах Российской Премьер-лиги и Кубковых играх. Он 15 раз точно поразил ворота соперников и сделал 10 результативных передач.
Эти показатели подтверждают его значительный вклад в команду. Действующий контракт Батракова с Локомотивом рассчитан до лета 2029 года. Специалисты портала Transfermarkt оценили его рыночную стоимость в 12 миллионов евро.
Эта оценка основана на профессиональном потенциале футболиста и текущих результатах. Также по итогам чемпионата России 2024/25 команда Локомотив заняла шестое место в турнирной таблице. Команда стремится добиться еще более высоких результатов в следующих сезонах.
Молодые и талантливые футболисты, такие как Алексей Батраков, являются важным ресурсом для будущего команды.