Ancelotti Kazemironi Manchester Yunaytedda qoldirdi
Braziliyalik yarim himoyachi Kazemiro Saudiya Arabistonidan kelgan taklifga qaramay, "Manchester Yunayted"da yana bir mavsum qolishga qaror qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Sebastyan Vidal xabar berdi. Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, Kazemiro o‘z kelajagi haqida Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti bilan suhbatdan so‘ng qaror qabul qilgan. Aytilishicha, 33 yoshli yarim himoyachi yangi mavsumni "Manchester Yunayted"da o‘tkazadi.
Bu esa uning 2026 yilgi jahon chempionatida ishtirok etish imkoniyatlarini oshiradi. 2024/25 yilgi mavsumda Kazemiro barcha musobaqalarda jami 42 o‘yinda maydonga tushdi, beshta gol urdi va uchta samarali uzatma amalga oshirdi. Uning bu ko‘rsatkichlari jamoaga katta foyda keltirdi va futbolchining o‘z o‘yinini yanada rivojlantirishiga xizmat qildi.
Kazemironing jamoada qolishi "Manchester Yunayted" uchun muhim qo‘shimcha hisoblanadi hamda kelajakdagi yirik musobaqalar uchun jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri bo‘lib qoladi.

Анчелотти оставил Каземиро в Манчестер Юнайтед
Бразильский полузащитник Каземиро, несмотря на предложение из Саудовской Аравии, решил остаться в "Манчестер Юнайтед" на еще один сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Себастьян Видаль. По информации источника, Каземиро принял решение о своем будущем после разговора с главным тренером сборной Бразилии Карло Анчелотти. Сообщается, что 33-летний полузащитник проведет новый сезон в "Манчестер Юнайтед".
Это увеличивает его шансы на участие в чемпионате мира 2026 года. В сезоне 2024/25 Каземиро сыграл в 42 матчах во всех турнирах, забил пять голов и сделал три результативные передачи. Его показатели принесли команде большую пользу и способствовали дальнейшему развитию его игры.
Оставление Каземиро в команде является важным дополнением для "Манчестер Юнайтед" и он останется одним из ключевых игроков команды для будущих крупных турниров.