De Yongning «Barselona» bilan shartnomasi yangilanmoqda
Niderlandiyalik yarim himoyachi Frenki de Yong «Barselona»da qoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Diario Sport xabar berdi. Manbaga ko‘ra, «Barselona» Frenki de Yong bilan shartnomani 2029 yilgacha uzaytirish bo‘yicha qisman kelishuvga erishdi. Shartnomani uzaytirish va de Yongning maoshini qayta taqsimlash «Atletik» klubi hujumchisi Niko Uilyams sotib olish jarayonida muhim omil bo‘lishi mumkin. 2024/25 mavsumida de Yong barcha turnirlarda jami 46 o‘yinda ishtirok etdi, ikki gol urdi va ikki golga assistentlik qildi. Hozirgi vaqtda yarim himoyachining «Barselona» bilan amaldagi shartnomasi keyingi yozgacha mo‘ljallangan.
Klub va futbolchining kelgusi faoliyati bo‘yicha muzokaralari davom etmoqda. Ushbu uzaytirish jamoaning tarkibini barqarorlashtirish va kelajak rejalari uchun muhim hisoblanadi.
Frenki de Yong klubdagi o‘rnini saqlab qolishga intilmoqda va yangi shartnoma uning «Barselona»dagi faoliyatini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

Контракт Де Йонга с «Барселоной» обновляется
Нидерландский полузащитник Френки де Йонг останется в «Барселоне». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает Diario Sport. По информации источника, «Барселона» достигла частичного соглашения о продлении контракта с Френки де Йонгом до 2029 года. Продление контракта и перераспределение зарплаты де Йонга могут стать важным фактором в процессе покупки нападающего клуба «Атлетик» Нико Уильямса. В сезоне 2024/25 де Йонг принял участие в 46 матчах во всех турнирах, забил два гола и отдал две голевые передачи. В настоящее время действующий контракт полузащитника с «Барселоной» рассчитан до следующего лета.
Переговоры о будущем клуба и игрока продолжаются. Это продление считается важным для стабилизации состава команды и будущих планов.
Френки де Йонг стремится сохранить свое место в клубе, и новый контракт будет способствовать укреплению его деятельности в «Барселоне».