Chervichenko Rossiya Kubogi uchun ochiq tanlovni talab qildi
O‘zbekistonning sobiq "Spartak" prezidenti Andrey Chervichenko Rossiya Kubogi poygasi o‘tkazilgan jarayon haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq Moskva "Dinamo" klubi ushbu jarayonga klub vakillari jalb etilmagani va poygani jonli efirda ko‘rsatmagani sababli norozilik bildirgan edi. Rossiya Futbol Ittifoqi esa tanqidlarni rad etib, tanlovda ko‘plab odamlar ishtirok etganini va efirda ko‘rsatilmasligining sababi poyganing uzoq davom etishi ekanini ma’lum qilgan.
Shuningdek, tanlov Regional yo‘l bosqichlari uchun ham o‘tkazilgan. Chervichenko o‘z fikrida shuni ta’kidladi: "Har qanday ish yashirin va shaffof bo‘lmagan holatda amalga oshirilsa, bu noto‘g‘ri. Biz Chempionlar Ligasi va boshqa Yevropa turnirlarining tanlovlarini ko‘rib kelganmiz.
Rossiya Kubogining mavqeini oshirish kerak. Nega hech bo‘lmaganda yarim soat davomida tanlovning jonli efiri bo‘lmaydi?" U shuningdek, RPL yo‘li guruh bosqichi tanlovini kamida jonli efirda ko‘rsatish zarurligini ta’kidladi.
Bu fikrlar futbol ishqibozlari o‘rtasida ko‘plab muhokamalarga sabab bo‘ldi va poyga jarayonlarining oshkoraligi futbol tashkilotlari uchun muhimligini yana bir bor eslatdi.

Червиченко потребовал открытого конкурса на Кубок России
Бывший президент узбекского "Спартака" Андрей Червиченко высказал свои мысли о процессе проведения гонки за Кубок России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее московский клуб "Динамо" выразил недовольство тем, что представители клуба не были привлечены к этому процессу и гонка не транслировалась в прямом эфире. Российский футбольный союз, в свою очередь, отверг критику, заявив, что в конкурсе участвовало много людей и причиной отсутствия трансляции стало длительное проведение гонки.
Также конкурс был проведен для региональных этапов. Червиченко в своем мнении подчеркнул: "Любое дело, если оно осуществляется скрытно и непрозрачно, является неправильным. Мы наблюдали за конкурсами Лиги чемпионов и других европейских турниров.
Необходимо повысить статус Кубка России. Почему хотя бы полчаса не было прямой трансляции конкурса?" Он также отметил необходимость хотя бы в прямом эфире показать конкурс группового этапа РПЛ.
Эти мысли вызвали множество обсуждений среди футбольных болельщиков и еще раз напомнили о важности прозрачности процессов гонки для футбольных организаций.