Unga ko‘ra, keyingi jahon chempionati haqida hech kim aniq bilmaydi, eng kam biladigan esa aynan Messi o‘zi. Hozirda u faqat o‘yindan o‘yinga, musobaqadan musobaqaga qarab harakat qilmoqda.
Agar u shartnomasini uzaytirib, Amerikada qolsa, vaziyatni baholaydi. Hozircha esa Messi bir qadamdan keyingi qadamga o‘tmoqda. Hamma Messi ni Argentina terma jamoasining yetakchisi sifatida ko‘rishni xohlaydi, ammo u hech kimga o‘zining oxirgi qarori haqida ma’lumot bermagan.
Qarorni o‘z vaqtida qabul qiladi. Shuningdek, 2026 yilgi jahon chempionati uning terma jamoadagi oxirgi katta ishtiroki bo‘lishi mumkin, degan taxminlar mavjud, dedi Balage BBC Sportga bergan intervyusida. Argentina terma jamoasi allaqachon 2026 yilgi jahon chempionatiga yo‘llanmani qo‘lga kiritgan bo‘lib, o‘sha musobaqada himoyachi sifatida ishtirok etadi.
Ushbu musobaqada Messi va uning jamoasi o‘z oldilariga qo‘ygan maqsadlarni amalga oshirishga harakat qiladi. Futbol muxlislari esa Messi ning qaysi qarorni qabul qilishini sabrsizlik bilan kutmoqda.

Месси еще не решил, будет ли он участвовать в чемпионате мира 2026 года
Журналист Гильем Балаге, биограф Лионеля Месси, поделился мнением звездного футболиста о чемпионате мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, никто точно не знает о следующем чемпионате мира, а меньше всего знает сам Месси. В настоящее время он движется от игры к игре, от турнира к турниру.
Если он продлит контракт и останется в Америке, то оценит ситуацию. Пока же Месси переходит от одного шага к другому. Все хотят видеть Месси лидером сборной Аргентины, но он никому не сообщил о своем окончательном решении.
Решение будет принято вовремя. Также есть предположения, что чемпионат мира 2026 года может стать его последним большим участием в сборной, сказал Балаге в интервью BBC Sport. Сборная Аргентины уже получила путевку на чемпионат мира 2026 года и будет участвовать в этом турнире в качестве защитника.
На этом турнире Месси и его команда будут стремиться реализовать поставленные перед собой цели. Футбольные болельщики с нетерпением ждут, какое решение примет Месси.