Maskerano: Inter Mayami PSJga qarshi jasorat bilan o‘ynadi
MLS klubi Inter Mayami bosh murabbiyi Xavyer Maskerano jamoasining PSJga qarshi o‘yinidan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jahon klublar chempionatining 1/8 finalida Frantsiya vakili PSJga qarshi o‘yin 0:4 hisobida yakunlandi. Maskerano o‘z izohida shunday dedi: "Agar biz bir maqsadga sodiq bo‘lsak va jamoa sifatida ishlasak, raqobatbardosh bo‘lishimiz mumkin. Futbol – bu farqlar bo‘lsa-da, raqobat qilish imkoniyatini beradigan yagona sport turidir.
Bugun esa farq juda katta edi. Biz, ehtimol, dunyoning eng kuchli jamoasiga qarshi o‘ynadik, boshida ajoyib murabbiy bor edi.
O‘yinning oxirigacha munosib kurashdik va shuning uchun o‘zimning o‘yinchilarim bilan faxrlanaman." Guruh bosqichida Inter Mayami Portu va Misrning Al-Ahli jamoalaridan ustun kelib, Braziliyaning Palmeiras jamoasidan keyin ikkinchi o‘rinni egalladi. Avvalroq, PSJ bosh murabbiyi Luis Enrike ham o‘yindan keyingi fikrlarini bildirgani haqida xabar berilgan edi.

Маскерано: Интер Майами играл с отвагой против ПСЖ
Главный тренер MLS клуба Интер Майами Хавьер Маскерано высказал свое мнение о матче своей команды против PSG. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч 1/8 финала чемпионата мира клубов против представителя Франции PSG завершился со счетом 0:4. Маскерано в своем комментарии сказал: "Если мы будем верны одной цели и работать как команда, мы можем быть конкурентоспособными. Футбол – это единственный вид спорта, который дает возможность соревноваться, несмотря на различия.
Сегодня же разница была очень велика. Мы, возможно, играли против самой сильной команды в мире, у которой в начале был отличный тренер.
Мы достойно боролись до конца игры, и поэтому я горжусь своими игроками." На групповом этапе Интер Майами обошел Порту и египетский Аль-Ахли, заняв второе место после бразильского Палмейраса. Ранее сообщалось, что главный тренер PSG Луис Энрике также высказал свои мысли после матча.