«Inter Mayami» hujumchisi Lionel Messi Klublar jahon chempionati doirasidagi «PSJ»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda 0:4 hisobida katta mag‘lubiyatga uchraganidan keyin fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning birinchi bo‘limida Paris jamoasi to‘rtta gol urib, raqiblarini mag‘lub etdi. “Klublar jahon chempionati biz uchun Chempionlar Ligasi so‘nggi g‘olibiga qarshi mag‘lubiyat bilan yakunlandi.
PSJda men juda hurmat qiladigan odamlar bor va ularni ko‘rib xursand bo‘ldim. Biz turnirdagi 16 eng kuchli jamoa qatoriga kirib, maqsadimizga erishganimiz uchun faxrlanamiz.
Endi esa MLS va kelayotgan o‘yinlarga e’tibor qaratish vaqti keldi”, – deb yozdi Messi ijtimoiy tarmoqlarda. Eslatib o‘tamiz, «Inter Mayami» guruh bosqichida «Palmeiras»dan keyin ikkinchi o‘rinni egalladi va «Portu» hamda «Al-Ahli» jamoalaridan ustun keldi. Bu natija jamoaga keyingi bosqichga chiqish imkonini berdi, ammo 1/8 finalda ular musobaqadan chiqib ketishdi.

Месси: Проиграв ПСЖ со счетом 0:4, мы сосредоточимся на MLS
Нападающий «Интер Майами» Лионель Месси высказал свои мысли после крупного поражения 0:4 от «ПСЖ» в рамках клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первой половине встречи парижская команда забила четыре гола и одержала победу над соперниками. «Клубный чемпионат мира для нас завершился поражением от последнего победителя Лиги чемпионов.
В ПСЖ есть люди, которых я очень уважаю, и мне было приятно их видеть. Мы гордимся тем, что вошли в число 16 лучших команд турнира и достигли своей цели.
Теперь пришло время сосредоточиться на MLS и предстоящих играх», – написал Месси в социальных сетях. Напоминаем, что «Интер Майами» занял второе место в группе после «Палмейраса» и обошел команды «Порту» и «Аль-Ахли». Этот результат позволил команде выйти в следующий этап, однако в 1/8 финала они выбули из турнира.