Cheltsov: Golovin "Monako"da uzoq qoladi, ko‘tarilmaydi
Mashhur agent Dmitriy Cheltsov Rossiyaning Monako jamoasida o‘ynaydigan yarim himoyachi Aleksandr Golovinning kelajagi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Aleksandr yuqori maosh, transfer qiymati va jarohat olish xavfi sababli qiyin vaziyatda ekanligini aytdi. Cheltsovning fikricha, Golovin o‘z darajasini oshirish maqsadida boshqa jamoaga o‘tishi oson emas.
U bu fikrni “Chempionat” nashriga bergan intervyusida ta’kidladi. Agentning fikricha, Golovin uchun eng yaxshi variant uzoq vaqt Monakoda qolishdir. So‘ngra u o‘zining faoliyatini Rossiyada davom ettirish uchun qaytishi mumkin.
Biroq, Cheltsov Golovinning o‘yin rejasiga mos kelishini, ya’ni zaxiradagi futbolchi sifatida rozi bo‘lishini hal qiluvchi omil deb hisoblaydi. 2024/25 yilgi mavsumda rossiyalik futbolchi barcha turnirlarda jami 29 ta o‘yin o‘tkazib, uchta gol urdi va birta assistentlik amalga oshirdi.
Uning Monako bilan tuzgan shartnomasi 2029 yilgacha mo‘ljallangan. Shunday qilib, Golovinning kelajagi jamoa va shaxsiy qarorlariga bog‘liq bo‘lib qolmoqda.

Челцов: Голован останется в "Монако" надолго, не поднимется
Известный агент Дмитрий Челцов высказал свое мнение о будущем полузащитника Александра Головина, который играет в российской команде "Монако". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Александру сложно из-за высокой зарплаты, трансферной стоимости и риска получения травмы. По мнению Челцова, перейти в другую команду для повышения своего уровня не так просто.
Он подчеркнул эту мысль в интервью изданию "Чемпионат". По мнению агента, для Головина лучшим вариантом будет надолго остаться в Монако. Затем он может вернуться, чтобы продолжить свою карьеру в России.
Однако Челцов считает, что решающим фактором будет соответствие игровому плану Головина, то есть согласие быть запасным игроком. В сезоне 2024/25 российский футболист провел 29 матчей во всех турнирах, забил три гола и сделал одну результативную передачу.
Его контракт с Монако рассчитан до 2029 года. Таким образом, будущее Головина остается зависимым от командных и личных решений.