Mashhur murabbiy Sergey Tashuev Turkiyada ishlashga tayyorligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda 66 yoshli mutaxassis klubsiz, chunki may oxirida u “Axmat” klubini tark etdi. Bir necha yil oldin unga Turkiyaning ikkinchi ligasidan taklif bo‘lgan.
U bu ligani yaxshi biladi, u yerda futbol darajasi yaxshi ekanligini aytadi. Shu sababli takliflarni ko‘rib chiqishga tayyorligini bildirdi. Shu bilan birga, Tashuev hozircha hech kimdan taklif olmaganini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ayni paytda hech kim unga murojaat qilmagan. Eslatib o‘tamiz, Sergey Tashuev “Axmat” jamoasidagi murabbiylik faoliyatini jamoaning “Ural”ga qarshi o‘tkazgan pley-off o‘yinlari orasida yakunladi.
Birinchi o‘yinda Tashuev rahbarligida “Axmat” 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ikkinchi o‘yinni esa u ishtirok etmay, klub 2:0 hisobida g‘alaba qozonib, Rossiya Premer-ligasida qolishga muvaffaq bo‘ldi.
Tashuevning Turkiyada yangi ish imkoniyatlarini izlash istagi borligi aniq, ammo hozircha rasmiy takliflar yo‘q. Fikr va rejalari haqida keyinroq qo‘shimcha ma’lumot berilishi kutilmoqda.

Сергей Ташуев готов тренировать в Турции
Известный тренер Сергей Ташуев сообщил о своей готовности работать в Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время 66-летний специалист без клуба, так как в конце мая он покинул клуб "Ахмат". Несколько лет назад ему поступило предложение из второй лиги Турции.
Он хорошо знает эту лигу и говорит, что уровень футбола там хороший. Поэтому он заявил о готовности рассмотреть предложения. В то же время Ташуев подчеркнул, что пока не получил предложений от никого.
По его словам, в данный момент никто к нему не обращался. Напомним, что Сергей Ташуев завершил тренерскую деятельность в команде "Ахмат" во время плей-офф матчей команды против "Урала".
В первом матче под руководством Ташуева "Ахмат" проиграл со счетом 1:2. Второй матч он пропустил, и клуб одержал победу со счетом 2:0, сумев остаться в Российской Премьер-лиге.
Ясно, что Ташуев хочет искать новые возможности для работы в Турции, но пока официальных предложений нет. О его мыслях и планах ожидается дополнительная информация позже.