Cherchesov: Spartak Rossiya Kubogi va RPLda favorit
Mashhur murabbiy Stanislav Cherchesov Rossiya Kubogi yangi mavsumining asosiy nomzodlaridan biri sifatida “Spartak” jamoasini ko‘radi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, “Spartak” Kubok, Rossiya Premyer Ligasi va umuman chempionat uchun doimiy raqib bo‘lishi kerak. Cherchesov “Spartak” haqidagi bilimlarini shaxsan olganini aytib, jamoaning uzoq tarixga ega ekanligini ta’kidladi.
U o‘z faoliyati davomida ko‘p yillar “Spartak”da ishlagan va bu jamoaning byudjeti yetarli ekanligini qayd etdi. Rossiya Kubogi pley-offiga 29 iyun kuni qur’a tashlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Unda “Spartak” C guruhiga tushdi.
Bu guruhda jamoa “Rostov”, “Pari NN” va Mahachkala shahrining “Dinamo” jamoalari bilan bellashadi. O‘tgan mavsum Kubok yo‘nalishida “Spartak” mintaqaviy yo‘nalish finaligacha yetib bordi, biroq kutilmaganda “Rostov”ga yutqazdi.
Shu sababli, bu mavsumda “Spartak”ning maqsadlari yanada baland va u jamoa uchun qiyin kurashlar kutmoqda. Jamoa muxlislari va mutaxassislar yosh va tajribali futbolchilar ishtirokida kuchli o‘yin kutishmoqda.

Черчесов: Спартак фаворит Кубка России и РПЛ
Известный тренер Станислав Черчесов считает команду "Спартак" одним из основных претендентов на Кубок России в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, "Спартак" должен быть постоянным соперником за Кубок, в Российской Премьер-Лиге и вообще в чемпионате. Черчесов отметил, что он лично получил знания о "Спартаке" и подчеркнул, что у команды долгая история.
Он работал в "Спартаке" много лет и отметил, что бюджет этой команды достаточен. 29 июня состоялась церемония жеребьевки плей-офф Кубка России. "Спартак" попал в группу C.
В этой группе команда будет соревноваться с "Ростовом", "Пари NN" и командой "Динамо" из города Махачкала. В прошлом сезоне "Спартак" дошел до финала регионального направления в Кубке, но неожиданно проиграл "Ростову".
Поэтому в этом сезоне цели "Спартака" еще выше, и команду ждут сложные сражения. Болельщики и специалисты ожидают сильной игры с участием молодых и опытных футболистов.