пасмурно ветер 7.3 м/с, З
Zenit jamoasining yarimhimoyachisi Ilzat Akhmetov Shveytsariyaning Syon jamoasiga qarshi o‘tkaziladigan nazorat o‘yini haqida o‘z fikr va kutishlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, xorijlik jamoalar bilan o‘ynash imkoniyati borligi yaxshi. Syon jamoasi bilan o‘yin yangi tajriba bo‘lib, ular haqida ko‘p narsa bilmasliklari sababli o‘yinni qiziqish bilan kutishmoqda.
Akhmetovning so‘zlariga ko‘ra, ular ilgari hech qachon bu jamoaga qarshi o‘ynamagan. O‘tgan mavsumda Zenit Rossiya Premer-Ligasida ikkinchi o‘rinni egallagan. Syon esa Shveytsariya chempionatida to‘qqizinchi pog‘onada yakunlagan.
Shuningdek, Syon jamoasida Rossiyalik yarimhimoyachi Anton Miranchuk ham o‘ynaydi. Zenit va Syon jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 9-iyul kuni bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 19:00da boshlanishi rejalashtirilgan. Bu o‘yin ikkala jamoa uchun ham muhim sinov bo‘lib, yangi tajriba orttirishga xizmat qiladi.
Shuningdek, xorijiy jamoalarga qarshi o‘ynash milliy jamoalar o‘yinchilari uchun ham yaxshi imkoniyatdir. Umuman olganda, bu o‘yin tomoshabinlarga ham qiziqarli kechadi deb taxmin qilinmoqda.
Manchester Siti jamoasining asosiy yarim himoyachilaridan biri Rodri haqida yangi muhokamalar boshlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ispaniyalik jurnalist Ramon Alvares de Monning xabarlariga
"Vulverhempton" so'nggi daqiqalarda "Liverpul"ni mag'lub etdi
Angliya Premer-ligasining 29-turida bir nechta kutilmagan natijalar qayd etildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Eng katta sensatsiya Vulverhempton shahrida sodir bo‘ldi. Jadvalning pastki qismida

Ахметов: С нетерпением ждем игры против команды Сьон
Полузащитник команды Зенит Ильзат Ахметов высказал свои мысли и ожидания о контрольной игре против швейцарской команды Сьон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, хорошо, что есть возможность играть с зарубежными командами. Игра с командой Сьон станет новым опытом, и они с интересом ждут матча, так как не знают о сопернике много.
По словам Ахметова, они никогда ранее не играли против этой команды. В прошлом сезоне Зенит занял второе место в Российской Премьер-Лиге. Сьон же завершил чемпионат Швейцарии на девятом месте.
Также в команде Сьон играет российский полузащитник Антон Миранчук. Игра между Зенитом и Сьоном состоится 9 июля.
Встреча запланирована на 19:00 по московскому времени. Этот матч станет важным испытанием для обеих команд и поможет получить новый опыт.
Кроме того, игра против зарубежных команд является хорошей возможностью для игроков национальных команд. В целом, ожидается, что этот матч будет интересен и зрителям.