Batrakov Lokomotiv bilan Chempionlar Ligasi g‘olibi bo‘lishni xohlaydi
Rossiyalik yarim himoyachi Aleksey Batrakov, Moskva "Lokomotiv" jamoasi sharafini himoya qilayotgan futbolchi, "Temiryo‘lchilar" bilan Chempionlar Ligasida g‘olib bo‘lishni istayotganini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Futbolda eng ko‘p nima yutishni xohlaysiz?" degan savolga u "Chempionlar Ligasini. Kim bilan?
Albatta, "Lokomotiv" bilan," deb javob berdi. Batrakov 20 yoshda bo‘lib, "Sovetskiy Sport" nashri unga asoslanib so‘zlarini yetkazdi. U "Lokomotiv" akademiyasida tarbiyalangan futbolchidir.
Uning Moskva klubi bilan mehnat shartnomasi 2029 yil o‘rtalariga qadar tuzilgan. O‘tgan mavsumda Aleksey "temiryo‘lchilar" safida 37 ta o‘yin o‘tkazdi. Yarim himoyachi o‘z hisobiga 15 ta gol urdi va 10 ta golga uzatma berdi.
Batrakov jamoasiga muhim hissa qo‘shib, o‘z faoliyati bilan yuqori natijalarga erishishga intilmoqda. Uning orzusi "Lokomotiv" bilan Yevropa futbolining eng nufuzli musobaqasida g‘oliblikni qo‘lga kiritishdir.

Батраков хочет стать победителем Лиги чемпионов с Локомотивом
Российский полузащитник Алексей Батраков, защищающий цвета московского "Локомотива", заявил, что хочет стать победителем Лиги чемпионов с "железнодорожниками". Об этом сообщает Euro-football.ru.
На вопрос "Что вы хотите выиграть больше всего в футболе?" он ответил: "Лигу чемпионов. С кем?
Конечно, с "Локомотивом," - сказал он. Батракову 20 лет, и "Советский Спорт" передал его слова. Он воспитанник академии "Локомотива".
Его трудовой договор с московским клубом заключен до середины 2029 года. В прошлом сезоне Алексей провел 37 матчей в составе "железнодорожников". Полузащитник забил 15 голов и сделал 10 голевых передач.
Батраков вносит важный вклад в команду и стремится достичь высоких результатов в своей карьере. Его мечта - завоевать титул в самом престижном турнире европейского футбола с "Локомотивом".