Real va Yuventus chorak finalda kuch sinashadi
Moskva "Spartak"ining sobiq himoyachisi va hozirda futbol bo‘yicha ekspert bo‘lgan Eduard Mor Madridning "Real" va Turinning "Yuventus" klublari o‘rtasidagi Jahon klub chempionati chorak final o‘yini haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Madrid jamoasi ehtimol gol o‘tkazib yuboradi, lekin ular "Yuventus"dan ko‘proq gol uradi. Ekspertning taxminlariga ko‘ra, ikkala jamoa ham gol uradi, jami gol soni 2,5 dan ortiq bo‘ladi, "Real" ikki yoki undan ko‘p gol ura oladi va o‘yinda aniq g‘olib bo‘ladi.
Ushbu o‘yin 1 iyul, seshanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi. O‘yinni matn shaklida onlayn tarzda Liveresult.ru sayti orqali kuzatish mumkin.
Ushbu bahs Jahon klub chempionatining chorak final bosqichiga taalluqlidir va jamoalar orasida qiziqarli va kuchli raqobat kutilmoqda. Ekspert fikricha, "Real" jamoasi ustunlik qilishi ehtimoli yuqori, ammo "Yuventus" ham o‘z kuchini namoyon qilishga harakat qiladi.

Реал и Ювентус встретятся в четвертьфинале
Бывший защитник московского "Спартака" и ныне футбольный эксперт Эдуард Мор высказал свои мысли о четвертьфинальном матче Всемирного клубного чемпионата между мадридским "Реалом" и туринским "Ювентусом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, мадридская команда, возможно, пропустит гол, но они забьют больше, чем "Ювентус". По прогнозам эксперта, обе команды забьют, общее количество голов превысит 2,5, "Реал" сможет забить два или более голов и одержит явную победу в матче.
Этот матч пройдет 1 июля, во вторник, и начнется в 22:00 по московскому времени. Игра будет доступна для онлайн-трансляции в текстовом формате на сайте Liveresult.ru.
Этот матч относится к четвертьфинальной стадии Всемирного клубного чемпионата, и ожидается интересная и сильная конкуренция между командами. По мнению эксперта, вероятность того, что команда "Реал" одержит победу, высока, но "Ювентус" также постарается продемонстрировать свою силу.