Jikiya Antalyasporda o‘tish muammosini yengadi, muvaffaqiyat kutilyapti
Agent Vladimir Kuzmichev, sobiq "Spartak" himoyachisi Georgiy Jikiya manfaatlarini ifodalaydi, uning "Antalyaspor" klubiga o‘tishi bilan bog‘liq vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda turk klubi yangi futbolchilarni rasmiylashtirishga taqiqlangan. Agentning aytishicha, bu holat jiddiy o‘ylantiradi, ammo Turkiyada bunday vaziyatlar tez-tez uchraydi va odatda ijobiy hal qilinadi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, "Menimcha, hammasi yaxshi bo‘ladi. Klub rahbariyati barcha moliyaviy majburiyatlarini bajarganini ta’minladi", deb "Sport-Express" nashri xabar berdi.
Esda tutamiz, o‘tgan mavsumda Jikiya "Khimki" safida o‘ynagan. U 19 marta maydonga tushgan, ammo hech qanday gol yoki assist qilmagan.
Ushbu ma’lumotlar uning professional faoliyati haqida tushuncha beradi va yangi jamoasida ham muvaffaqiyatga erishishi uchun asos yaratadi. Shu bois, futbolchining yangi klubda ham o‘z o‘rnini topishi, faoliyatini davom ettirishi kutilmoqda.
Vaziyatga nisbatan ehtiyotkorlik bilan yondashish va jarayonlarni kuzatib borish muhimdir. Turkiya futbolida bunday muammolar tezda hal qilinadi va jamoalar futbolchilariga nisbatan vijdonan yondashadi.

Jikiya преодолеет проблему перехода в Антальяспор, ожидается успех
Агент Владимир Кузьмичев, представляющий интересы бывшего защитника "Спартака" Георгия Джикии, высказался о ситуации, связанной с его переходом в клуб "Антальяспор". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время турецкому клубу запрещено оформлять новых футболистов. По словам агента, эта ситуация вызывает серьезные опасения, однако в Турции такие случаи часто встречаются и обычно решаются положительно.
По словам агента, "Я думаю, что все будет хорошо. Руководство клуба обеспечило выполнение всех финансовых обязательств", сообщает издание "Спорт-Экспресс".
Напомним, что в прошлом сезоне Джикия играл в составе "Химок". Он выходил на поле 19 раз, но не забил ни одного гола и не сделал ни одной передачи.
Эти данные дают представление о его профессиональной карьере и создают основу для достижения успеха в новой команде.
Поэтому ожидается, что футболист найдет свое место в новом клубе и продолжит свою карьеру.
Важно подходить к ситуации с осторожностью и следить за процессами. В турецком футболе такие проблемы быстро решаются, и команды добросовестно относятся к своим игрокам.