Morozov: Zinkovskiy “Spartak”da o‘zini ko‘rsata olmadi
Sobiq “Spartak” jamoasi bosh murabbiyi Gennadiy Morozov “qizil oq” jamoasining hujumchisi Anton Zinkovskiyning “Sochi” klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Morozovning aytishicha, jamoada o‘rnini topolmagan futbolchi ketishga haqli. U “Spartak”da Zinkovskiy o‘zini to‘liq namoyon eta olmagan, aslida bunday imkoniyat bo‘lgan.
Agar futbolchi maydonga tushishiga ishonmasa, u holda ketish haqida o‘ylashi kerak, dedi mutaxassis. O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida 29 yoshli Zinkovskiy ijarada “Krylya Sovetov” jamoasida o‘ynadi.
U yerda 11 ta o‘yinda maydonga tushib, bir marta golli uzatma amalga oshirdi. Hozirgi shartnomasi “Spartak” bilan 2027 yilgacha amal qiladi.
Morozovning fikricha, jamoada har doim yangi imkoniyatlar paydo bo‘ladi va hech kim o‘rnini abadiy saqlay olmaydi. Shuning uchun futbolchi o‘z faoliyatini davom ettirish uchun eng maqbul qarorni qabul qilishi kerak.

Морозов: Зиньковский не смог проявить себя в "Спартаке"
Бывший главный тренер команды “Спартак” Геннадий Морозов высказал мнение о том, что нападающий “красно-белых” Антон Зиньковский может перейти в клуб “Сочи”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Морозова, футболист, который не может найти свое место в команде, имеет право уйти. Он отметил, что Зиньковский не смог полностью проявить себя в “Спартаке”, хотя такая возможность была.
Если футболист не верит, что сможет выйти на поле, то ему следует подумать об уходе, сказал специалист. В прошлом сезоне во второй половине 29-летний Зиньковский играл в аренде в команде “Крылья Советов”.
Там он вышел на поле в 11 матчах и сделал одну голевую передачу. В настоящее время его контракт с “Спартаком” действует до 2027 года.
По мнению Морозова, в команде всегда появляются новые возможности, и никто не может сохранить свое место навсегда. Поэтому футболист должен принять наиболее оптимальное решение для продолжения своей карьеры.