Madridning "Real" jamoasi darvozaboni Tibo Kurtua jamoaning yangi a’zosi Trent Aleksander-Arnoldning noyob mahoratini ta’kidlab o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Seshanba kuni ingliz himoyachisi 1/8 finalda "Yuventus"ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda g‘alabaga erishishda muhim rol o‘ynadi. Trent o‘z qanotidan jarima maydoniga aniq va sifatli uzatma yubordi, bu vaziyatda eng tezkor bo‘lgan Gonsalo Garsiya bosh bilan golni kiritdi.
Kurtua o‘yindan keyingi intervyusida shunday dedi: "Men hech qachon Trent kabi uzatmalarga ega o‘yinchini ko‘rmaganman. Darvozabon uchun bu juda murakkab vaziyat, chiqish kerakmi yoki chiziqda turish, aniq qaror qilish qiyin bo‘ladi.
Bunday vaziyatlarda o‘z ustimda ishlashim kerak. Trent bilan ishlash menga yordam beradi va meni kuchaytiradi." Eslatib o‘tamiz, Aleksander-Arnold iyun boshida "Liverpul"dan "Real"ga o‘tgan.
Yangi jamoasida u o‘zining ajoyib o‘yin uslubi bilan darhol ajralib turmoqda va jamoaga katta foyda keltirmoqda.

Вратарь мадридского "Реала" Тибо Куртуа отметил уникальное мастерство нового члена команды Трента Александера-Арнольда. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во вторник английский защитник сыграл важную роль в победе над "Ювентусом" в 1/8 финала. Трент отправил точную и качественную передачу в штрафную с своего фланга, и Гонсало Гарсия, оказавшийся в нужном месте, забил гол головой.
Куртуа в интервью после матча сказал: "Я никогда не видел игрока с передачами, как у Трента. Для вратаря это очень сложная ситуация, трудно решить, выходить ли или оставаться на линии.
В таких ситуациях мне нужно работать над собой. Работа с Трентом помогает мне и делает меня сильнее." Напомним, что Александер-Арнольд перешел из "Ливерпуля" в "Реал" в начале июня.
В новой команде он сразу выделяется своим великолепным стилем игры и приносит команде большую пользу.