Zenit Zherson transferini to‘liq sotib oldi
Zenit jamoasi Zhersonning Flamengo klubi bilan bo‘lgan shartnomasini to‘liq sotib oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbolchining manfaatlarini himoya qiluvchi Carlos Leite Sports agentligi ma’lum qildi. Agentlik vakillari bu ma’lumotni tasdiqladi va Zenit barcha shartnoma bandlarini faollashtirganini bildirdi. 28 yashar markaziy yarim himoyachi Zherson 2022 yildan buyon Flamengo safida o‘ynab kelmoqda.
U jamoa tarkibida 2025 yilda AQShda o‘tkazilgan Klub jahon chempionatida qatnashgan. Futbolchining transfer qiymati 25 million yevroga baholangan bo‘lib, Zenit ushbu summani to‘liq bir martada to‘ladi. 2024/2025 mavsumida Zherson barcha klublararo musobaqalarda jami 28 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 4 ta golga uzatma berdi.
Shuningdek, u Klub jahon chempionatidagi o‘yinda ham bitta gol bilan ajralib chiqdi. Shu tariqa, Zenitning bu harakati jamoa uchun muhim kuchayish bo‘ladi.

Зенит полностью приобрел трансфер Жерсона
Команда «Зенит» полностью выкупила контракт Жерсона у клуба «Фламенго». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщило агентство Sports, защищающее интересы футболиста, возглавляемое Карлосом Лейте. Представители агентства подтвердили эту информацию и сообщили, что «Зенит» активировал все пункты контракта. 28-летний центральный полузащитник Жерсон выступает за «Фламенго» с 2022 года.
Он принимал участие в клубном чемпионате мира, который прошел в США в 2025 году. Стоимость трансфера футболиста оценивалась в 25 миллионов евро, и «Зенит» выплатил эту сумму полностью единовременно. В сезоне 2024/2025 Жерсон провел 28 матчей во всех клубных турнирах, забил 2 гола и отдал 4 голевые передачи.
Кроме того, он также отличился одним голом в матче клубного чемпионата мира. Таким образом, этот шаг «Зенита» станет важным усилением для команды.