Borussiya murabbiyi Realga qarshi o‘yinga tayyorlanmoqda
Dortmundning “Borussiya” jamoasi bosh murabbiyi Niko Kovach 2025 yilgi klublar o‘rtasidagi jahon chempionati chorak finalining 1/8 final bosqichida “Monterrey”ga qarshi o‘yindan so‘ng ommaviy axborot vositalari vakillari bilan suhbatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Arilar” hisobda 2:1 hisobida g‘alaba qozonib, turnirning chorak finaliga yo‘l oldi. Murabbiy o‘yindan keyin shunday dedi: “Biz qiyin o‘yin bo‘lishini kutgan edik va shunday bo‘ldi. Jamoamiz birinchi bo‘limda ajoyib harakat qildi va yana bir nechta gol urishi kerak edi.
Ikkinchi bo‘limda biz himoyaga o‘tib, hisobni saqlashga harakat qildik. Natijada jamoa o‘z maqsadiga erishdi.
Oldimizda “Real” bilan o‘yin bor, u biz uchun jiddiy sinov bo‘ladi”. “Borussiya” va “Real” o‘rtasidagi o‘yin 5 iyul kuni soat 23:00 Moskva vaqti bilan boshlanadi. Bu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti va jamoalar o‘z kuchini namoyish etishga tayyor.
Turnir davomida har bir o‘yin muhim ahamiyatga ega bo‘lib, har ikki jamoa ham bor kuchi bilan maydonga chiqadi.

Тренер Боруссии готовится к игре против Реала
Главный тренер дортмундской "Боруссии" Нико Ковач после матча 1/8 финала клубного чемпионата мира 2025 года против "Монтеррея" пообщался с представителями СМИ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
“Шмели” одержали победу со счетом 2:1 и вышли в четвертьфинал турнира. Тренер после игры сказал: “Мы ожидали трудную игру, и так оно и вышло. Наша команда великолепно сыграла в первом тайме и должна была забить еще несколько голов.
Во втором тайме мы перешли в защиту и старались сохранить счет. В результате команда достигла своей цели.
У нас впереди игра с “Реалом”, это будет серьезное испытание для нас”. Игра между “Боруссией” и “Реалом” начнется 5 июля в 23:00 по московскому времени. Этот матч ожидается с большим интересом, и команды готовы продемонстрировать свои силы.