Krasnodar birinchi marta Rossiya chempioni bo‘ldi
«Krasnodar» jamoasining kapitan va yarim himoyachisi Eduard Spertzyan Rossiya Premer-ligasida chempionlik unvonini qo‘lga kiritganidan so‘ng "Bykov" klubining egasi Sergey Galitskiyning kayfiyati haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U oldindan yutqazmasdan kubokni Sergey Nikolayevichga topshirishni rejalashtirganini aytdi. Galitskiy g‘alaba ortidan juda quvonchda bo‘lgan, uning his-tuyg‘ulari shok holatida edi.
Hatto ko‘z yoshlarini ham to‘kishini yashirmadi. Shuningdek, ta’kidlash joizki, «Krasnodar» klubi Rossiya Premer-ligasida tarixda birinchi marta chempionlikni qo‘lga kiritdi. Murad Musayev boshchiligidagi jamoa ikkinchi o‘rinda qolgan Sankt-Peterburgning «Zenit» klubidan bir ochko ko‘proq to‘plab g‘olib bo‘ldi.
Bu muvaffaqiyat jamoa uchun muhim tarixiy voqea hisoblanadi va butun jamoa hamda uning rahbariyatiga katta sharaf bag‘ishladi. O‘zbekiston futbol muxlislari uchun ham bunday yutuqlar ilhom bo‘lishi mumkin.

Капитан и полузащитник команды «Краснодар» Эдуард Сперцян рассказал о настроении владельца клуба «Быков» Сергея Галицкого после того, как команда завоевала титул чемпиона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что планировал вручить кубок Сергею Николаевичу без предварительных поражений. Галицкий был очень рад победе, его эмоции были в состоянии шока.
Он даже не скрывал слез. Также стоит отметить, что клуб «Краснодар» впервые в истории завоевал чемпионство в Российской Премьер-Лиге. Команда под руководством Мурада Мусаева набрала на одно очко больше, чем занявший второе место санкт-петербургский «Зенит».
Этот успех является важным историческим событием для команды и принес великое достоинство всему коллективу и его руководству. Такие достижения могут стать вдохновением и для футбольных болельщиков Узбекистана.