Jersonning Zenitga o‘tishi muvaffaqiyatsiz tugashi mumkin
Toshkentning "Lokomotiv" klubi sobiq vitse-prezidenti Yuri Belous "Flamengo" yarim himoyachisi Jersonning Sankt-Peterburgning "Zenit" klubiga o‘tishi muvaffaqiyatsiz yakunlanishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Jersonning o‘tishi bekor bo‘lishi nufuzga zarar yetkazmaydi. Bunday holatlar sport amaliyotida uchrab turadi.
Qishki transfer oynasida ham "Pereyra" va "Salazar"ning o‘tishlari oxirgi daqiqalarda amalga oshmagan edi. Bu haqda Belous "Sport kun sayin" nashriga gapirgan. Bundan oldin matbuotda Braziliya yarim himoyachisi Saudiyalik "Al-Nasr" klubiga o‘tishga qaror qilgani haqida xabarlar tarqaldi.
Mazkur jamoada mashhur hujumchi Krishtianu Ronalduning o‘ynayotgani ma’lum. Jerson bu mavsumda "Flamengo" safida 28 ta o‘yinda maydonga tushdi, ularda ikki marta gol urdi hamda to‘rt golga uzatma berdi. Uning transfer qiymati 25 million yevro atrofida baholanmoqda.
Jersonning o‘tishi borasidagi vaziyat hali yakunlanmagan, ammo bu futbolchining kelajakdagi faoliyatiga jiddiy ta’sir ko‘rsatishi ehtimoli past. Sport olamida bunday o‘zgarishlar tez-tez yuz beradi va har doim natija oldindan aytilmaydi.

Переход Жерсона в Зенит может закончиться неудачей
Бывший вице-президент ташкентского клуба "Локомотив" Юрий Белоус высказал мнение о том, что переход полузащитника "Фламенго" Жерсона в петербургский клуб "Зенит" может завершиться неудачей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, отмена перехода Жерсона не повредит репутации. Подобные случаи встречаются в спортивной практике.
В зимнее трансферное окно также не состоялись переходы "Перейры" и "Салазара" в последние минуты. Об этом Белоус рассказал изданию "Спорт кун сайин".
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что бразильский полузащитник решил перейти в саудовский клуб "Аль-Наср".
Известно, что в этой команде играет знаменитый нападающий Криштиану Роналду.
В этом сезоне Жерсон провел 28 матчей за "Фламенго", в которых забил два гола и отдал четыре голевые передачи. Его трансферная стоимость оценивается примерно в 25 миллионов евро.
Ситуация с переходом Жерсона еще не завершена, однако вероятность того, что это серьезно повлияет на дальнейшую карьеру футболиста, низка. В мире спорта такие изменения происходят довольно часто, и результат всегда непредсказуем.