Napoli Byokema uchun 28 million yevro taklif qildi
Markaziy himoyachi Sem Byokema, huquqlari "Bolonya" klubiga tegishli bo‘lgan futbolchi, Italiya ichidagi boshqa klubga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbol sohasidagi ishonchli manba Gianluka di Marsiyo ma'lumot berdi. Manbaga ko‘ra, 26 yoshli gollandiyalik futbolchi uchun "Napoli" jiddiy qiziqish bildirmoqda.
Neapol klubi futbolchiga 28 million yevro taklif qilgan, biroq "Bolonya" uni sotishda 30 million yevro talab qilmoqda. O‘tgan mavsum Italiya chempionatida Byokema 35 o‘yin o‘tkazib, bitta golga uzatma bergan va bir marta sariq kartochka olgan.
Uning bozor qiymati taxminan 28 million yevroga baholanmoqda. Bu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi mumkin, chunki "Napoli" kabi kuchli jamoaga o‘tish uning mahoratini yanada oshirishga xizmat qiladi.
Shu bilan birga, "Bolonya" klubi ham futbolchisidan maksimal daromad olishga harakat qilmoqda. Futbol ixlosmandlari uchun bu transfer jarayoni qiziqarli voqea bo‘lib qoladi.

Наполи предложил 28 миллионов евро за Бьокема
Центральный защитник Сем Бьокема, права на которого принадлежат клубу "Болонья", может перейти в другой клуб внутри Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию предоставил надежный источник в футбольной среде Джанлука ди Марцио. По данным источника, 26-летний голландский футболист вызывает серьезный интерес у "Наполи".
Неапольский клуб предложил футболисту 28 миллионов евро, однако "Болонья" требует 30 миллионов евро за его продажу. В прошлом сезоне в итальянском чемпионате Бьокема провел 35 матчей, отдал одну голевую передачу и получил одну желтую карточку.
Его рыночная стоимость оценивается примерно в 28 миллионов евро. Этот трансфер может стать новым этапом в карьере футболиста, так как переход в такую сильную команду, как "Наполи", поможет ему еще больше развить свои навыки.
В то же время клуб "Болонья" также старается получить максимальную прибыль от своего футболиста. Для футбольных болельщиков этот процесс трансфера останется интересным событием.