Chernov "Spartak"da alohida mashg‘ulotda qatnashmoqda
Moskva “Spartak” jamoasining himoyachisi Nikita Chernov manfaatlarini himoya qiluvchi agent Vladimir Kuzmichev futbolchining jamoaning umumiy guruhidan alohida mashg‘ulot o‘tayotgani haqidagi ma’lumotga oydinlik kiritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning aytishicha, faqat Nikita Chernov emas, balki yana ikki futbolchi o‘yin mashg‘ulotlarida ishtirok etmagan. Bu ma’lumot unga kechasi yetib kelgan.
Nikita Chernov 2022-yil fevral oyidan beri “Spartak” jamoasining a’zosi hisoblanadi. Uning jamoa bilan amaldagi shartnomasi 2026-yil dekabr oyining oxirigacha amal qiladi.
29 yoshli himoyachining transfer narxi taxminan 1,5 million yevroga teng. Shu bilan birga, agent futbolchining hozirgi holati haqida qo‘shimcha ma’lumot bermadi va jamoa ichidagi vaziyatni aniqlashtirishda davom etilishini ta’kidladi.
Bu ma’lumotlar “Chempionat” nashri tomonidan tarqatilgan. Futbolchining alohida mashg‘ulot o‘tayotgani uning jamoa ichidagi holati yoki jarohat bilan bog‘liq bo‘lishi mumkinligi ehtimoli mavjud.
Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar doimiy nazorat ostida bo‘lib, kelgusida holat yanada aniqlik kiritiladi.

Чернов участвует в отдельном занятии в "Спартаке"
Защитник московского "Спартака" Никита Чернов получил разъяснения от своего агента Владимира Кузьмичева относительно информации о том, что футболист проходит отдельные тренировки, вдали от общей группы команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, не только Никита Чернов, но и еще двое футболистов не участвовали в тренировках команды. Эта информация поступила ему ночью.
Никита Чернов является членом команды "Спартак" с февраля 2022 года. Его действующий контракт с командой действует до конца декабря 2026 года.
Трансферная стоимость 29-летнего защитника составляет примерно 1,5 миллиона евро. При этом агент не предоставил дополнительной информации о текущем состоянии футболиста и подчеркнул, что ситуация внутри команды будет уточняться.
Эти данные были распространены изданием "Чемпионат". Существует вероятность, что отдельные тренировки футболиста могут быть связаны с его состоянием в команде или травмой.
Отношения между командой и футболистом находятся под постоянным контролем, и в будущем ситуация будет уточняться.