Guberniev: Zabolotnyy Spartakda o‘zini isbotlashi kerak
Mashhur sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniev hujumchi Anton Zabolotniyning “Spartak”ga o‘tishi yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Seshanba kuni Moskva klubi 34 yoshli futbolchi bilan bir yillik shartnoma imzolaganini e’lon qildi. Gubernievning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotnyy yaxshi futbolchi bo‘lib, “Spartak”ga yordam bera oladi.
Unga ko‘ra, hujumchi keyingi bir-ikki yil ichida jamoaga foyda keltirishi mumkin. Shuningdek, Zabolotnyy o‘zini isbotlashi zarur.
“Akron”da o‘ynayotgan Dzyuba ham o‘zini namoyish qilmoqda, endi Anton ham shunday imkoniyatga ega. “Spartak” kuchli jamoa, shuning uchun bu Zabolotnyy uchun katta sinov bo‘ladi.
Bu uning uchun ajoyib chaqiriqdir, deya ta’kidlaydi Guberniev “Sport-Express”ga bergan intervyusida. Anton Zabolotnyy “Spartak” safida 91-raqam ostida maydonga tushadi.
O‘tgan mavsum hujumchi “Ximki” jamoasida o‘ynagan, biroq jamoa moliyaviy qiyinchiliklar tufayli litsenziyani ololmay, faoliyatini to‘xtatishga majbur bo‘lgan. Shunday qilib, Zabolotnyy yangi klubi bilan faoliyatini davom ettiradi.
Bu transfer “Spartak” uchun ham, futbolchi uchun ham muhim qadam hisoblanadi. Yangi jamoada uning tajribasi va mahorati muhim rol o‘ynashi kutilmoqda.

Губерниев: Заболотный должен доказать себя в Спартаке
Известный спортивный комментатор Дмитрий Губерниев высказал мнение о переходе нападающего Антона Заболотного в «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во вторник московский клуб объявил о подписании годового контракта с 34-летним футболистом. По словам Губерниева, Заболотный является хорошим игроком и сможет помочь «Спартаку».
По его мнению, нападающий может принести пользу команде в течение следующих одного-двух лет. Также Заболотному необходимо доказать себя.
«Дзюба, играющий в «Акроне», тоже демонстрирует себя, теперь и Антон имеет такую возможность. «Спартак» — сильная команда, поэтому это будет большим испытанием для Заболотного.
Это для него отличный вызов», — подчеркивает Губерниев в интервью «Спорт-Экспресс». Антон Заболотный выйдет на поле в составе «Спартака» под номером 91.
В прошлом сезоне нападающий играл в команде «Химки», однако команда не смогла получить лицензию из-за финансовых трудностей и была вынуждена прекратить свою деятельность. Таким образом, Заболотный продолжит свою карьеру в новом клубе.
Этот трансфер является важным шагом как для «Спартака», так и для футболиста. Ожидается, что его опыт и мастерство сыграют важную роль в новой команде.