Diogu Jota yo‘l-transport hodisasida halok bo‘ldi
«Liverpul» hujumchisi Diogu Jota dahshatli yo‘l-transport hodisasida vafot etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyalik futbolchining yoshlari atigi 28 da edi. Bu fojiali xabar tasdiqlangach, Angliya Premer Ligasi rasmiy bayonot bilan chiqdi.
Bayonotda aytilishicha, Premer Liganing barcha a’zolari Diogu Jota va uning ukasi Andre ning halok bo‘lgani haqida xabardan chuqur ta’sirlandi va g‘amgin. Ular oilasi, do‘stlari, «Liverpul» klubi hamda uning muxlislari oldida samimiy ta’ziya izhor qilmoqda.
Futbol olami haqiqiy chempionidan ayrildi, uning o‘rnini to‘ldirish imkonsiz bo‘ladi. Klubdagi do‘stlarimiz va hamkasblarimizga har doim yordam berishda davom etamiz, deyiladi rasmiy xabarda.
Diogu Jota «Liverpul» safida 2024/2025 yilgi Angliya chempionligi sovrinini qo‘lga kiritgan edi. Dunyo futboli bu yo‘qotishdan katta zarar ko‘rdi, yulduz futbolchi hamisha yodda qoladi.

Диогу Жота погиб в дорожно-транспортном происшествии
Нападающий «Ливерпуля» Диогу Жота трагически скончался в результате ужасного дорожно-транспортного происшествия. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португальскому футболисту было всего 28 лет. После подтверждения этой трагической новости, Английская Премьер-лига выпустила официальное заявление.
В заявлении говорится, что все члены Премьер-лиги глубоко потрясены и опечалены известием о гибели Диогу Жоты и его брата Андре. Они выражают искренние соболезнования его семье, друзьям, клубу «Ливерпуль» и его болельщикам.
Футбольный мир потерял настоящего чемпиона, его место будет невозможно занять. Мы всегда будем продолжать поддерживать наших друзей и коллег в клубе, говорится в официальном сообщении.
Диогу Жота завоевал трофей чемпионата Англии 2024/2025 годов в составе «Ливерпуля». Мировой футбол понес большие потери из-за этой утраты, звездный футболист навсегда останется в памяти.