Ruben Neves Diogu Jotaning o‘limiga munosabat bildirdi
Saudiya Arabistonining Al-Hilol klubidan Ruben Neves Portugaliya terma jamoasi va Liverpul klubi hujumchisi Diogu Jotaning vafoti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli futbolchi 3 iyul kuni avtohalokatda vafot etdi. Ruben Neves ijtimoiy tarmoqlardagi yozuvida shunday dedi: "Insonlarni esdan chiqarganingizda ularni yo‘qasiz.
Men seni hech qachon unutmayman." Bu so‘zlar Jotaga bo‘lgan chuqur hurmat va mehrni ifodalaydi. O‘tgan mavsumda Diogu Jota Liverpul safida Angliya Premer Ligasi chempioni bo‘ldi.
Shuningdek, u Portugaliya terma jamoasi bilan Millatlar Ligasi g‘olibi bo‘lib, katta yutuqqa erishdi. Mavsum davomida hujumchi 26 o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urdi va 3 ta golga assistentlik qildi.
Diogu Jotaning o‘limi futbol jamoatchiligi uchun og‘ir zarba bo‘ldi. U nafaqat jamoasiga, balki butun futbol olamiga katta hissa qo‘shgan iste’dodli o‘yinchi edi.

Рубен Невеш отреагировал на смерть Диогу Жоты
Рубен Невеш из клуба Аль-Хилол Саудовской Аравии высказался о смерти нападающего сборной Португалии и клуба Ливерпуль Диогу Жоты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
28-летний футболист погиб в автокатастрофе 3 июля. В своем посте в социальных сетях Рубен Невеш сказал: "Когда вы забываете людей, вы теряете их.
Я никогда тебя не забуду." Эти слова выражают глубокое уважение и любовь к Жоте. В прошлом сезоне Диогу Жота стал чемпионом Английской Премьер-лиги в составе Ливерпуля.
Кроме того, он стал победителем Лиги наций с национальной сборной Португалии, добившись значительного успеха. В течение сезона нападающий выходил на поле в 26 матчах, забил 6 голов и сделал 3 голевые передачи.
Смерть Диогу Жоты стала тяжелым ударом для футбольного сообщества. Он был талантливым игроком, который внес большой вклад не только в свою команду, но и в весь мир футбола.