Rubinning raqobati sust, jamoa rivojlanmayapti
Kazanning "Rubin" futbol jamoasi bosh murabbiyi Rashid Rahimov yozgi transfer oynasida jamoaga kuchli o‘yinchi qo‘shilmasligidan xavotirda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, jamoada ichki raqobat sust va bu holat jamoaning rivojlanishiga to‘sqinlik qilmoqda. Rahimovning aytishicha, hozirgi vaqtda jamoa bir yildan beri o‘zgarmay, bir joyda turibdi.
U bu holatni ochiqchasiga tan olish kerakligini ta’kidladi. O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, Kazanning "Rubin" jamoasi Rossiya chempionatida yettinchi o‘rinni egallagan edi.
Yangi mavsumda Rahimov boshchiligidagi jamoa o‘zining birinchi o‘yinini "Akhmat" jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Ushbu uchrashuv Grozni shahridagi stadionda bo‘lib o‘tadi.
Rahimovning asosiy maqsadi jamoada raqobatni kuchaytirib, yangi darajaga ko‘tarilishdir. Shuningdek, yozgi transferlar jarayonida tarkibni kuchaytirish zarurligi haqida gapirdi.

Конкуренция Рубина слабая, команда не развивается
Главный тренер казанского футбольного клуба «Рубин» Рашид Рахимов обеспокоен тем, что в летнее трансферное окно в команду не добавится сильный игрок. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, внутренняя конкуренция в команде слабая, и эта ситуация мешает развитию команды. По словам Рахимова, в настоящее время команда не меняется и стоит на месте уже год.
Он подчеркнул, что эту ситуацию необходимо открыто признать. По итогам прошлого сезона казанский «Рубин» занял седьмое место в чемпионате России.
В новом сезоне команда под руководством Рахимова проведет свой первый матч против команды «Ахмат». Эта встреча пройдет на стадионе в городе Грозный.
Основная цель Рахимова — усилить конкуренцию в команде и поднять её на новый уровень. Также он говорил о необходимости усиления состава в процессе летних трансферов.