Rubinning murabbiyi Rashid Rahimov jamoa hujumchisi Mirlin Daku holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq Daku Kazan klubida shartnomasini uzaytirgani haqida ma'lumot tarqalgan edi. Rahimovning aytishicha, Daku hozircha jamoa bilan umumiy mashg‘ulotlarda ishtirok etmagan.
Ularning nazarida futbolchining holati yaxshi. Seshanba kuni u fizioterapevtlar va jismoniy tayyorgarlik bo‘yicha murabbiylar bilan mashg‘ulot o‘tkazgan.
Ertaga yoki ertangi kundan e’tiboran maydonga chiqishi kutilmoqda. O‘tgan mavsumda 27 yoshli Daku Rossiya Premyer Ligasi va Kubok musobaqalarida jami 29 ta o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Shu bilan birga, u sakkizta golli uzatma bergan. Daku jamoaga muhim hissa qo‘shib kelmoqda va uning maydonga qaytishi jamoa uchun ijobiy yangilik bo‘ladi.
Murabbiyning fikricha, futbolchi jismoniy holatini yaxshilab, yaqin kunlarda to‘liq jamoa bilan ishlashni boshlaydi. Bu jamoaning keyingi o‘yinlarida muvaffaqiyatga erishishida muhim omil bo‘ladi.

Mirlin Daku скоро вернется на поле
Тренер Рубина Рашид Рахимов высказался о состоянии нападающего команды Мирлина Даку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появилась информация о том, что Даку продлил контракт с казанским клубом. По словам Рахимова, Даку пока не участвовал в общих тренировках с командой.
По их мнению, состояние футболиста хорошее. В вторник он провел тренировку с физиотерапевтами и тренерами по физической подготовке.
Ожидается, что он выйдет на поле завтра или послезавтра. В прошлом сезоне 27-летний Даку сыграл в 29 матчах Российской Премьер-Лиги и Кубка, забив 15 голов.
Кроме того, он сделал восемь голевых передач. Даку вносит важный вклад в команду, и его возвращение на поле станет положительной новостью для команды.
По мнению тренера, футболист улучшит свою физическую форму и в ближайшие дни начнет работать с полной командой. Это станет важным фактором для достижения успеха в следующих играх команды.