Zenit mavsumoldi tayyorgarlikda muvaffaqiyatli natija ko‘rsatdi
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi murabbiylar shtabi vakili Anatoliy Timoshuk mavsumoldi tayyorgarlik jarayoni haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, futbolchilar yaxshi holatda maydonga chiqishgan. Hozirda asosiy mashg‘ulotlar ikki marotaba o‘tkazilmoqda.
Asosan yugurish mashqlari ko‘p, biroq to‘p bilan ishlash ham e’tibordan chetda qolmayapti. Shu paytgacha ko‘plab taktika bo‘yicha mashqlar bajarilgan.
Amalda, deyarli barcha futbolchilarga rejalashtirilgan o‘yin vaqtida maydonga tushish imkoniyati berilgan. “Zenit” jamoasi allaqachon ikki do‘stona o‘yinni o‘tkazdi.
Ulardan biri Serbiya klubi "Crvena Zvezda" ga qarshi, ikkinchisi esa Makhachkala shahrining "Dinamo" jamoasi bilan bo‘lib o‘tdi. Har ikkala uchrashuvda "Zenit" g‘alaba qozondi.
Birinchi o‘yinda 3:0, ikkinchisida esa 2:0 hisobida raqiblarni mag‘lub etdi. 6 iyul kuni Sergey Semak boshchiligidagi jamoa Kaliningraddagi "Baltika" jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yin ham mavsumoldi tayyorgarlik doirasida muhim sinov bo‘ladi. Jamoa oldida boshqa ham do‘stona uchrashuvlar va musobaqalar kutilyapti, bu esa futbolchilarning jismoniy va taktika tayyorgarligini oshirishga xizmat qiladi.

Зенит показал успешный результат в предсезонной подготовке
Представитель тренерского штаба петербургского "Зенита" Анатолий Тимощук поделился своими мыслями о процессе предсезонной подготовки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, футболисты вышли на поле в хорошем состоянии. В настоящее время основные тренировки проводятся два раза в день.
В основном много беговых упражнений, однако работа с мячом также не остается без внимания. До сих пор было выполнено множество тактических упражнений.
На практике почти всем футболистам предоставлена возможность выйти на поле в запланированное время игры. Команда "Зенит" уже провела два товарищеских матча.
Один из них прошел против сербского клуба "Красная Звезда", второй — с командой "Динамо" из Махачкалы. В обоих матчах "Зенит" одержал победу.
В первой игре со счетом 3:0, во второй — 2:0 обыграли соперников. 6 июля команда под руководством Сергея Семака выйдет на поле против команды "Балтика" из Калининграда.
Эта игра также станет важным испытанием в рамках предсезонной подготовки. Команду ждут другие товарищеские встречи и соревнования, что будет способствовать повышению физической и тактической готовности футболистов.