Zavarzin: Sergeevning Dinamoga o‘tishi jamoani kuchaytirdi
Moskvadagi «Dinamo» jamoasining sobiq bosh direktori Yuri Zavarzin Rossiya terma jamoasi hujumchisi Ivan Sergeevning «oq-ko‘k» jamoasiga o‘tishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Dinamo» yaxshi sotib olish amalga oshirdi va bu jamoaga kuchli qo‘shimcha bo‘ldi. Boshqaruv tomonidan qilingan qaror maqsadga muvofiq va sifatli, shuningdek, nisbatan arzon bo‘ldi.
Sergeev juda yaxshi o‘yinchi hisoblanadi, dedi Zavarzin «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida. 2024/2025 mavsumida Sergeev Samara shahrining «Krylya Sovetov» jamoasi sharafini himoya qilganini eslatib o‘tish lozim.
U Rossiya chempionatida 26 ta uchrashuvda maydonga tushib, 9 ta gol urdi va 3 ta golli uzatmaga mualliflik qildi. Bu natijalar uning jamoaga katta foyda keltirganini ko‘rsatadi.
Ivan Sergeevning yangi jamoasida ham o‘z salohiyatini namoyish etishi kutilmoqda va uning transferi «Dinamo» uchun muhim yutuq deb baholanmoqda. Shunday qilib, «Dinamo» o‘z tarkibini kuchaytirib, kelajakdagi o‘yinlarda muvaffaqiyatlarga erishishni maqsad qilgan.

Заварзин: Переход Сергеева в Динамо усилил команду
Бывший генеральный директор московского «Динамо» Юрий Заварзин высказал свое мнение о переходе нападающего сборной России Ивана Сергеева в «бело-голубую» команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Динамо» хорошо провело трансфер и это стало сильным дополнением для команды. Решение, принятое руководством, было целесообразным и качественным, а также относительно недорогим.
Сергеев считается очень хорошим игроком, сказал Заварзин в интервью телеканалу «Матч ТВ». Следует отметить, что в сезоне 2024/2025 Сергеев защищал честь самарского клуба «Крылья Советов».
Он провел 26 матчей в чемпионате России, забил 9 голов и отдал 3 голевые передачи. Эти результаты показывают, что он принес большой вклад в команду.
Ожидается, что Иван Сергеев также продемонстрирует свой потенциал в новой команде, и его трансфер оценивается как важное достижение для «Динамо». Таким образом, «Динамо» усиливает свой состав и ставит целью добиться успехов в будущих играх.