Myuller "Bavariya"dagi so‘nggi o‘yinda mag‘lub bo‘ldi
Myunxenning “Bavariya” jamoasi futbolchisi Tomas Myuller o‘z jamoasining Klub jahon chempionati musobaqasidan chiqib ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Bavariya” o‘yinda raqibdan 2 futbolchi ko‘proq bo‘lishiga qaramay, Parij “PSJ” jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Myullerning so‘zlariga ko‘ra, o‘yinda hamma narsa bo‘ldi.
Ular yaxshi o‘yin ko‘rsatib, kuchli kurash olib bordilar, ammo futbolda yaxshi o‘yin o‘z-o‘zidan g‘alabani kafolatlamaydi. Jamoa keyingi bosqichga chiqishga juda intilib, mag‘lubiyatni qabul qilish ularning uchun juda og‘ir bo‘ldi va endi kiyimlarini yig‘ib ketish vaqti kelganini anglashdi.
Ushbu o‘yin 35 yoshli Myuller uchun “Bavariya”dagi so‘nggi o‘yin bo‘ldi. U jamoa safida 18 yil davomida o‘ynadi va klub rahbariyati bilan shartnoma uzaytirilmasligi sababli jamoani tark etmoqda.
Myullerning bu qarori uning futbol tarixidagi muhim davrni yakunlashini bildiradi. “Bavariya” jamoasi uchun u ko‘p yillar davomida katta hissa qo‘shgan futbolchidir.
Klub va futbolchi orasidagi hamkorlik yakunlanishi muxlislar uchun ham katta ahamiyatga ega bo‘ldi. Myuller o‘z faoliyati davomida ko‘plab yutuqlarga erishdi va jamoaning yetakchi o‘yinchilaridan biri bo‘lib qoldi.
Uning ketishi bilan “Bavariya” yangi davrga kiradi va jamoani yangi futbolchilar bilan mustahkamlash yo‘lida ish olib boradi. Myuller esa o‘zining keyingi faoliyatida yangi imkoniyatlarni izlashga kirishadi.

Мюллер проиграл в последнем матче "Баварии"
Игрок мюнхенской "Баварии" Томас Мюллер высказался о выходе своей команды из турнира клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Несмотря на то, что "Бавария" на поле имела на два игрока больше, она проиграла парижскому "ПСЖ" со счетом 0:2. По словам Мюллера, в игре произошло все.
Они показали хорошую игру и вели сильную борьбу, однако в футболе хорошая игра не гарантирует победу. Команда очень стремилась выйти в следующий этап, и принять поражение для них было очень тяжело, и они поняли, что пришло время собирать вещи.
Эта игра стала для 35-летнего Мюллера последней в "Баварии". Он играл за команду на протяжении 18 лет и покидает клуб из-за того, что его контракт не будет продлен руководством клуба.
Это решение Мюллера знаменует собой завершение важного этапа в его футбольной карьере. Он является игроком, который внес значительный вклад в команду "Бавария" на протяжении многих лет.
Завершение сотрудничества между клубом и игроком стало значимым событием и для болельщиков. За свою карьеру Мюллер добился множества достижений и оставался одним из ведущих игроков команды.
С его уходом "Бавария" вступает в новую эру и будет работать над укреплением команды новыми игроками. Мюллер же начнет искать новые возможности в своей следующей карьере.