PSJ jamoasi qanoti Desir Dуе jahon klublar chempionatining chorak finalida Myunxenning Bavariya klubiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda jamoasi g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 2:0 hisobida yakunlandi. Parijliklar o‘yinda ikki nafar futbolchisi maydondan haydaldi.
Desir Dуе o‘yinni qattiq va kurashga boy deb ta’rifladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday o‘yinlar maydonda bor kuchingiz bilan kurashishni talab qiladi.
Mavsum boshida ular Bavariyaga mag‘lub bo‘lgan, shuning uchun bu o‘yinda revanj olish juda muhim edi. Jamoaviy ruh kuchini yana bir bor ko‘rsatishdi, deyilgan FIFA rasmiy saytida.
Bugungi g‘alaba ularni juda xursand qildi. Yarim finalda PSJ Madridning Real yoki Dortmundning Borussiya jamoalaridan biri bilan bahs olib boradi.
Ushbu o‘yinlar jamoaning keyingi taqdirini hal qiluvchi muhim bosqich bo‘ladi. Shunday qilib, Parij klubi jahon chempionatida o‘z kuchini isbotlash uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.

Desir Dуе: ПСЖ взял реванш у Баварии
Команда ПСЖ на фланге Дезир Дуе высказалась о победе своей команды в матче четвертьфинала чемпионата мира клубов против мюнхенской Баварии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счетом 2:0. Парижане в игре потеряли двух футболистов из-за удаления.
Дезир Дуе охарактеризовал игру как жесткую и насыщенную борьбой. По его словам, такие матчи требуют от вас борьбы изо всех сил.
В начале сезона они потерпели поражение от Баварии, поэтому было очень важно взять реванш в этой игре. Командный дух снова продемонстрировал свою силу, говорится на официальном сайте ФИФА.
Сегодняшняя победа очень обрадовала их. В полуфинале ПСЖ встретится с одной из команд Реал Мадрид или Боруссия Дортмунд.
Эти игры станут важным этапом, определяющим дальнейшую судьбу команды. Таким образом, парижский клуб задействует все возможности, чтобы доказать свою силу на чемпионате мира.