Fran Garsiya Alonso tizimida o‘zini qulay his qilmoqda
Madridning "Real" jamoasining chap himoyachisi Fran Garsiya murabbiylik tarkibidagi o‘zgarishlardan so‘ng yangi qiyofada o‘zini namoyon qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchi Jahon Klub Chempionati chorak finalida Dortmundning "Borussiya" jamoasiga qarshi o‘yinda gol urdi. O‘yin tanaffusida ispan futbolchi intervyu berdi.
Fran Garsiya DAZNga bergan suhbatida yangi taktika shaklida o‘zi juda qulay his qilayotganini aytdi. U hujumga kerak deb hisoblagan paytda erkin tarzda qo‘shilish imkoniga ega ekanligini ta’kidladi.
Tanaffusga kelib, Alonso boshchiligidagi jamoa "shmeylar" darvozasiga javobsiz ikki gol urdi. LiveResult.uz saytida o‘yinning matnli onlayn translyatsiyasi davom etmoqda va ikkinchi bo‘lim allaqachon boshlandi.
Xabi Alonso iyun oyining boshida "Real" bosh murabbiyi lavozimida Karlo Anchelottini almashtirdi. Jamoa yangi murabbiy ostida o‘z o‘yin uslubini takomillashtirishga intilmoqda va futbolchilar yangi tizimda o‘zlarini yanada erkin his qilmoqda.
Fran Garsiyaning so‘zlariga ko‘ra, bu taktika unga ko‘proq hujumda ishtirok etish imkonini beradi va jamoaning umumiy o‘yiniga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.

Фран Гарсия Алонсо в системе чувствует себя комфортно
Левый защитник мадридского "Реала" Фран Гарсия проявляет себя в новом обличье после изменений в тренерском составе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний футболист забил гол в четвертьфинале Кубка мира клубов против дортмундской "Боруссии". Во время перерыва испанский футболист дал интервью.
Фран Гарсия в разговоре с DAZN сказал, что чувствует себя очень комфортно в новой тактике. Он отметил, что имеет возможность свободно подключаться к атаке, когда считает это необходимым.
К перерыву команда под руководством Алонсо забила два безответных гола в ворота "шмелей". На сайте LiveResult.uz продолжается текстовая онлайн-трансляция матча, и второй тайм уже начался.
Хаби Алонсо в начале июня заменил Карло Анчелотти на посту главного тренера "Реала". Команда стремится улучшить свой стиль игры под руководством нового тренера, и футболисты чувствуют себя еще свободнее в новой системе.
По словам Фран Гарсии, эта тактика позволяет ему больше участвовать в атаке и положительно сказывается на общем игровом процессе команды.